SESTŘIH: Boleslav - Slavia 0:2. Favorit bere tři body, uspěl proti deseti

38
Video se připravuje ...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Slavia zůstává ve FORTUNA:LIZE nepřemožitelná. V novém ročníku hrála potřetí venku a potřetí zvítězila. Červenobílí zápas v Mladé Boleslavi ovládli 2:0 a našponovali sérii neporazitelnosti v nejvyšší domácí soutěži na 49 utkání. Mistr nepůsobil ladně, opět pohrdal šancemi, pomohla mu hrubka domácího brankáře Jana Šedy před první brankou, nedisciplinovanost Vojtěcha Smrže i zásah videa.

Góly

Domácí:

Hosté: 36. Kuchta, 83. Schranz

Sestavy

Domácí: Šeda – D. Douděra, Karafiát, Suchý (C), Preisler (61. Plechatý) – Skalák (71. Stránský), Dancák, Smrž, Ewerton (61. Ladra) – Milan Škoda (61. Fila), L. Mašek (71. Matějovský).

Hosté: O. Kolář – Masopust (77. Holeš), Kúdela (C), Zima, Oscar – Traoré (84. Hromada), Stanciu – Ekpai, Lingr (58. Schranz), Sima (77. Madsen) – Kuchta (58. Tecl).

3 712 diváků

Gól, kterým včera Jan Kuchta nasměroval Slavii k výhře v Mladé Boleslavi, jste už možná viděli. Po roce a dvou měsících sehráli s brankářem Středočechů Janem Šedou podobnou scénku. Kuchta ještě válčil za Liberec, když v červnu minulého roku napadal Šedu, jenž ho při odkopu trefil, a míč doskákal do brány.

Včera se agresivní presink slávistickému útočníkovi znovu vyplatil, v 36. minutě získal balon na rozehrávajícím pětatřicetiletém gólmanovi a pak ho dovezl do opuštěné brány. „Bohužel se Honza podepsal pod naši porážku,“ ucedil domácí kouč Karel Jarolím.

„Tohle jsou věci, které nejsou moc vidět. Do téhle pozice jdete třeba dvacetkrát nebo čtyřicetkrát a nic z toho není, ale je důležité v tom pokračovat, pak se vám to jednou takhle vrátí,“ pochvaloval si slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

První branka favorizovaným hostům hodně bodla. Mezi boleslavskými paneláky se ocitli v problémech, nejkritičtější moment přišel pro partu z Edenu v 19. minutě. Jiří Skalák odstrčil v souboji Oscara, přehodil Ondřeje Koláře a domácí jásali. Jenže jen do chvíle, než kolegové od videa poslali hlavního rozhodčího Miroslava Zelinku k monitoru, který na záznamu uviděl faul boleslavského záložníka a gól zrušil.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:2. Sporný (ne)gól, po červené kartě dominovali hosté

Jarolím verdiktu sudích úplně nerozuměl. „Byla tam hra tělem, hlavní rozhodčí byl nedaleko situace a branku uznal. Když budeme zkoumat každou situaci, tak si vždycky na každé něco najdete. Trend by měl být takový jako na EURO, tedy takový, že tyhle souboje se nepískají,“ nabídl svůj pohled stratég Boleslavi. Naopak Trpišovský si oddechl. „Vždy je těžké zápasy otáčet, kór venku,“ odfoukl si velitel družiny z Edenu.

Ta se v ofenzivě opět trápila. Hosté šance měli, ale stejně jako v dvojzápase v předkole Ligy mistrů s Ferencvárosem je zahazovali. „Chybí nám určitá sehranost, sestava se hodně točí z různých důvodů. Chybí nám klid okolo vápna. Potřebujeme nějaký zápas, kdy to rychle vyřešíme, aby se hráči uklidnili získanými body,“ přál si Trpišovský.

Oproti úterní odvetě s maďarským mistrem udělal v sestavě sedm změn. Většinou měnil hráče ze zdravotních důvodů, například záložník Srdjan Plavšič chodí o berlích. „Má vážné porušení vazů, minimálně tři týdny bude chybět. Je to nejvážnější absence,“ přiblížil trenér „sešívaných.“ Fit nebyli ani Peter Olayinka, Alexander Bah nebo Taras Kačaraba.

Slavia se ještě do větší výhody v zápase dostala v úplném závěru prvního poločasu, kdy se Vojtěch Smrž ohnal po Ondřeji Lingrovi. Sudí Zelinka mu dal nejdřív žlutou kartu, ale po zásahu videa ho vyloučil. „Jeho reakce byla nepřiměřená, neměl by si to dovolit, obzvlášť když už běžel nastavený čas prvního poločasu. Pro nás to bylo oslabení,“ zlobil se Jarolím.

Favorit ale v přesilovce neexceloval. „Měli jsme na hřišti takovou kvalitu, že jsme si měli s touhle situací poradit líp. Náš výkon se ve druhé půli zhoršoval, posledních dvacet minut bylo hodně špatných,“ viděl Trpišovský. Hosty uklidnil až povedený brejk Ivana Schranze, jenž v 83. minutě upravil skóre na 2:0. Slavia tak vyhrála v sezoně i potřetí.

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Slavia: Matějovský krásně vyslal Douděru, ten si na Koláře nepřišel
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu vyslal Schranze, ten se v úniku nemýlil! 0:2

Mladá Boleslav - Slavia: Krásné prostrčení Stancia, Tecl nepropálil Šedu

Mladá Boleslav - Slavia: Tecl přímo před Šedou, v tutovce ale pálil těsně vedle

Mladá Boleslav - Slavia: Ekpai vyrazil do sprintu po pravé straně, tvrdou ránu Šeda lapil

Mladá Boleslav - Slavia: Sima si vyměnil míč s Ekpaiem, dělovkou prověřil Šedu

Mladá Boleslav - Slavia: Zima se probíjel k míči po rohu, balon skončil těsně vedle

Mladá Boleslav - Slavia: Smrž loktem zákeřně udeřil Lingra, po zásahu VAR dostal červenou

Mladá Boleslav - Slavia: Skalák se pokusil obstřelit Koláře, ale napálil jen billboardy

Mladá Boleslav - Slavia: Šedova hrubka, Kuchta brankáře obešel a poslal hosty do vedení! 0:1

Mladá Boleslav - Slavia: Sima nádhernou patičkou vyslal Masopusta, Lingr pálil těsně nad!

Mladá Boleslav - Slavia: Skalák odstrčil Oscara a přeloboval Koláře, gól! Ale zasáhl VAR

Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu prostrčil na Kuchtu, který vyprášil Šedovy rukavice

Mladá Boleslav - Slavia: Skalák vystihl Kúdelovu rozehrávku a málem přehodil Koláře!

Mladá Boleslav - Slavia: Masopust nachystal tutovku pro Kuchtu, ale ten překopl bránu!

Mladá Boleslav - Slavia: Stanciova přízemní rána zamířila těsně vedle!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905