31. 8. 2021 15:42 − 1701× − 0

Fordy vládnou Švédsku

I v druhé soutěži zkráceného švédského mistrovství kralovala posádka ve Fordu Fiesta Rally2.

Konkurence se v South Swedish Rally bohužel sešla o něco slabší než před dvěma týdny v Kilu. Nejcitelněji chyběl tehdy druhý nejrychlejší pilot Pontus Tidemand a jeho Škoda Fabia Rally2 evo. Ovšem diváci se museli obejít i bez podívané na přeci jen trochu exotickou techniku v podobě Audi A1 Rally2-Kit z dílen Mattiase Ekströma. Emil Bergkvist tentokrát zůstal doma. Jari Liiten, velké překvapení úvodní Rally Killingen, na startu nechyběl. V cíli úvodní zkoušky už ale bohužel ano. Ani tentokrát jeho Škoda Fabia R5 do cíle nevydržela. S velkými jmény švédské scény se tentokrát statečně pral jiný pilot. Po RZ 7 se Jonas Akesson s Fordem Fiesta R5 dokonce vyhoupl na druhou příčku. Následně ale byl vyloučen. Na pódiové příčky se nejvíce počítalo s dvojicí jezdců ve Fordech Fiesta Rally2 a jedním s Volkswagenem Polo GTI R5.

Dennis Radström s oranžovým Polem začal nejrychleji a ovládnul jediný test, který se odehrál už v pátek k večeru. V sobotu ráno ale zatroubil k útoku vítěz předešlé soutěže a úřadující mistr Per-Gunnar Andersson. Bývalý tovární pilot Suzuki se hned po RZ 2 dostal do čela. Radström dělal vše pro to, aby se zkušenějšího soupeře dokázal udržet. Bohužel ale na něho v každé z následujících zkoušek nějakou vteřinku ztratil. V RZ 6 se pak dopustil chyby, při které jeho vůz opustil trať. Spolujezdec Johan Johansson pak byl z poškozeného vozu převezen na kontrolu do nemocnice. I na jihu Švédska řádil Patrik Flodin, který se jako jediný dokázal vklínit do top ten mezi jezdce vozů Rally2. S Volvem 940 vyhrál dvoukolky a celkově skončil devátý. Adielsson, který ani při druhém startu v šampionátu s Fiestou Rally2 pořádně nenašel společnou řeč, nakonec získal uvolněnou druhou příčku. Po Radströmově nehodě mu k ní pomohlo i Akessonovo vyloučení. Za Anderssonem však na 73 odjetých kilometrech zaostal o více než minutu a čtvrt. Lídr šampionátu si i v druhém podniku dojel pro maximální porci bodů a drží se suverénně na čele šampionátu, který se má za dva týdny přehoupnout do své druhé poloviny.