• Čarodějnické odpoledne

Čtvrtek 25.4 15:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech, České Budějovice

• Tvořivý rok – gravírování

Čtvrtek 25.4 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

Hradiště otočilo s Chyškami a potvrdilo domácí neporazitelnost

PÍSEK/HRADIŠTĚ – V neděli 5. září se v hradišťském areálu hrál další zápas 1. B třídy, skupiny C. Celek Vlastimila Klusoně přivítal Chyšky. Z posledního kola si ani jeden ze soupeřů body nepřipsal. Hradiště padlo v Božeticích a Chyšečtí prohráli v Chotovinách. Od úvodního hvizdu diktovali tempo hry domácí, své příležitosti ale nedokázali dotáhnout, a tak udeřil soupeř. Ve 24. minutě se přímo z rohového kopu trefil Jan Šimák. Hradiště se snažilo srovnat stav. To se povedlo až krátce před přestávkou, kdy zatáhl míč po pravé straně Tomáš Tichava a překonal hostujícího gólmana Pavla Hoferku. Po změně stran se Hradišťaci hnali za obratem. V 59. minutě zafungovala spolupráce Tomáš Tichava – František Řezáč a domácí kanonýr se nemýlil. Za stavu 2:1 domácí spálili několik šancí a soupeř nic nevzdával. Definitivní klid na hradišťských kopačkách zajistil až osm minut před koncem Jakub Nimburský, těsně před závěrečným hvizdem pak na konečných 4:1 pečetil David Čejka.

TJ Hradiště – FC Chyšky 4:1 (1:1)
Branky: 42. Tichava, 59. Řezáč, 82. Nimburský, 89. Čejka – 24 Šimák
Rozhodčí: Jeřábek – Štěpka, Dušek. ŽK: 2:0 (Řezáč, Kačírek). Diváků: 80
Hradiště: Kaška – Mála, Valach (89. Polcar), Kačírek, Hubička – Hejný (72. Hřebejk) – Čejka, Šteier (67. Suk), Stropnický, Tichava (79. Nimburský) - Řezáč
Chyšky: Hoferek – Dvořák, Vaverka, M. Kosík, Málek, Barda, Kukač, V. Kosík, R. Vačlena, O. Vačlena (83. V. Petřík), Šimák