Jana Horáková ze Srchu u Pardubic startující za Café Bajer Pardubice a Pavel Jelen z BK Náchod ovládli další závod Velké ceny východních Čech v bězích. Byl jím 12 kilometrový rovinatý okruhový silniční běh.

Pavel Jelen, průběžně vedoucí muž Velké ceny, vyhrál ve stylu start cíl a jediný dal 40 minut – 39:12. Druhý byl nejlepší veterán 35 – 44 let František Vagenknecht z Nové Paky 44:19.

Soutěž žen patřila borkách z kategorie nad 45 let. Jana Horáková vyhrála také bezkonkurenčně za 56:05. Druhá Petra Eliášová z Vysokého Mýta zapsala 61:27.

Nejstarším účastníkem byl tradičně Standa Doležal z Pardubice (83 let) – 1:26 hodiny.

„Brala jsem to jako testík před maratonem, který mě čeká za 14 dní v Římě. Jaro jsem promarodila se zády, a proto mám nyní z každého bezproblémového běhu hroznou radost,“ řekla v cíli vítězka.

Na částečně jiné trati se běžel i půlmaraton, který za 1:26:35 vyhrál Václav Krmaš z Rychnova nad Kněžnou. Půlku si dal i Standa Groh (75 let), který chce v září zkusit maraton – 3:31 hodiny.