neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Kristiina Mäki bojovala o vítězství na Velké ceně Tábora do posledních metrů

Kristiina Mäki (vlevo) v těsném souboji o prvenství s Dianou Mezuliáníkovou v běhu na 800 metrů. , Autor: Josef Janda

Kristiina Mäki (vlevo) v těsném souboji o prvenství s Dianou Mezuliáníkovou v běhu na 800 metrů.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Atletický svátek v Táboře v podobě úterní Velké ceny Tábora přivítal i české běžecké hvězdy olympijských her. Kristiina Mäki a Diana Mezuliáníková (obě PSK Olymp Praha) běžely první ročník memoriálové půlky Heleny Fuchsové a o prvenství se praly do poslední chvíle. Nakonec ve svém posledním závodě tuzemské sezony zvítězila Mäki časem 2:02,29 min., kterým porazila Mezuliáníkovou o 16 setin sekundy. Sedmá doběhla domácí Barbora Hesová (TJ VS Tábor) s časem 2:24,21 min.

Nejstarší běžkyně závodu a finalistka olympijských her v běhu na 1 500 metrů nebyla nakonec daleko od svého životního maxima na půlce, za kterým zůstala jen o osm setin sekundy. „Byl to dobrý závod, při kterém jsem trochu myslela na nový osobák," potvrdila Mäki a dodala, že už se těší na další tréninky.

Memoriál Ing. Jana Pána v běhu na 800 metrů mužů vyhrál Filip Šnejdr (ASK Slavia Praha) časem 1:46,72 min. s více než sekundovým náskokem před Adamem Dvořáčkem (VSK Univerzita Brno). Další medailista z vrcholných akcí Filip Sasínek (Atletický klub Hodonín) závod nedokončil.

Medailistka z MČR Lurdes Gloria Manuel (TJ VS Tábor) naskočila do běhu A na 200 metrů a podlehla jen zahraničním závodnicím z Jamajky a Kolumbie. Šestnáctiletá běžkyně vyrovnala svůj osobní rekord 24,85 s. Její čtyři oddílové kolegyně si to rozdaly v běhu B. Nejlepší z Táboraček byla v čase 26,59 s Kateřina Marušová, následovaly Anna Borová (26,95), Tereza Lorencová (28,32) a Tereza Kofroňová (29,63).

V běhu A na 200 metrů překážek žákyň si vytvořila nový osobní rekord Lucie Chmátalová (TJ VS Tábor), který má od úterý hodnotu 30,83 s. Tímto výkonem si zajistila 2. místo za Hanou Mikulášovou (PSK Olymp Praha), jejíž výkon 30,71 s je také jejím osobákem.

Vítězství braly táborské atletky ve skoku o tyči. Pavla Buřičová měla však pouze jednu soupeřku, na kterou jí stačilo 3,01 m. Druhá závodnice Rafaela Burda z Pacova zdolala o 30 cm méně.