pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Generálka s Klatovy v režii Králů! Vojtěch Šuhaj vsítil hattrick

PÍSEK – Ve čtvrtek 9. září sehráli svěřenci Luboše Roba šestý a zároveň poslední přípravný zápas na nový ročník druhé ligy. U Otavy přivítali Klatovy, které v prvním střetnutí dokázali na jejich hřišti porazit 3:5. Před domácím publikem se pro písecké hráče zrodil ještě o něco lepší výsledek. Šest branek si žlutomodří rovnoměrně rozvrhli do každé třetiny a svého soupeře, se kterým se potkají i ve skupině Jih, porazili 6:3. Střelecky se dařilo mladému Vojtěchu Šuhajovi. Ten do poloviny utkání zaznamenal hattrick. Do mistrovské sezony vstoupí písečtí hokejisté v sobotu 18. září, kdy se zajíždí do Chebu.

IHC Králové Písek – HC Klatovy 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Šuhaj (Bílek), 13. Šuhaj (Sýbek), 28. Šuhaj (Sýbek, Volf), 30. Sýbek (Volf), 43. Novák (Sýbek), 60. Bednařík - 20. Uhlík (Sysel, Roubal), 33. Roubal (Sysel, Roubal), 46. Eret (Procházka)
Rozhodčí: Šperl – Mitáš, Poskočil. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváků: 200
Písek: D. Novák – Dosek, Dvořák, Dudáček, Turek, Bílek, F. Novák, Tampier – Sýbek, Volf, Šuhaj, Bednařík, Čížek, Matějček, Karbulka, Januška, Rod, Brož
Klatovy: Polívka – Houfek, Kovářík, J. Brtník, Sysel, Moravec, Houdek, Jánský – Uhlík, D. Roubal, J. Roubal, Kolda, Michel, Tulačka, Eret, Procházka, Fořt, Reitspies, Morawetz, Kolář, Kaiser

V první třetině byli domácí jasně lepším týmem. Do vedení šli ve 13. minutě, kdy Dominik Bílek našel průnikovou přihrávkou Vojtu Šuhaje, který zakončil mezi nohy gólmana Polívky – 1:0. O jedenáct vteřin později se písečtí fanoušci radovali podruhé. Šuhaj tentokrát zužitkoval nabídku Jana Sýbka – 2:0. Klatovy dokázaly snížit v samotném závěru první části, kdy přesilovou hru využil Uhlík – 2:1. Před polovinou utkání v početní výhodě znovu zafungovala spolupráce Sýbek – Šuhaj a písecký mladíček zkompletoval hattrick – 3:1. V 30. minutě pak na 4:1 zvýšil kapitán Jan Sýbek. I v této části se Klatovy dočkaly gólového úspěchu. V 33. minutě umazal náskok domácího celku Roubal – 4:2. V závěrečné dvacetiminutovce byli aktivnější hosté, ale znovu to byl celek Luboše Roba, který rozvlnil brankovou síť. Trefil se Filip Novák – 5:2. Klatovští se nevzdávali a písecký gólman David Novák měl plné ruce práce. Ve 46. minutě snížil tvrdou střelou Eret – 5:3. Větší drama už ale domácí hráči nepřipustili, naopak ještě při power play na konečných 6:3 upravil Lukáš Bednařík.