Magazín UEFA

Knotek svými šesti body přispěl k vysoké výhře Slavie nad Havířovem 10:4

Hokejisté pražské Slavie v úvodním kole první ligy porazili Havířov 10:4. V pražském Edenu padlo hned osm branek v přesilových hrách, z toho šest jich využili domácí. Šesti body za dvě branky a čtyři asistence zazářil útočník Tomáš Knotek, posila z francouzského Nice. Nakonec se hrálo jen sedm z původně plánovaných osmi utkání, protože Kadaň z důvodu velké marodky do Vsetína neodjela.

Hokejisté Slavie Praha
zdroj: Twitter HC Slavia Praha

Slavia sice prohrávala od 4. minuty, ale ještě v úvodní třetině otočila stav na 4:1. Po čtyřech bodech si připsali Lukáš Žejdl (2+2), Petr Kafka i Michal Poletín (oba 1+3).

Prostějov zvítězil v Sokolově 5:0. V úvodní části se prosadili Jan Kloz s Petrem Beránkem, ve druhé části skóroval Tomáš Jáchym a ve třetí třetině ještě Tomáš Jiránek a opět Beránek. Gólman Ondřej Bláha udržel díky 26 zákrokům nulu.

Přerov rozhodl proti Kolínu o výhře 4:0 ve druhé třetině, kdy dal všechny čtyři branky. Postupně se prosadili Matěj Svoboda, Filip Dvořák, Daniel Indrák a Jan Süss. Brankář Michael Petrásek udržel zásluhou 30 úspěšných zákroků čisté konto.

Vrchlabí porazilo Benátky nad Jizerou 2:0. V čase 4:37 otevřel skóre Pavel Mrňa a přesně po devíti minutách přidal druhý gól Tomáš Zeman. Gólman Jakub Soukup za svá záda puk nepustil.

Litoměřice nad Frýdkem-Místkem vedly po 24 sekundách díky Martinu Kadlecovi, ale mezi 5. a 8. minutou otočil stav polský útočník Alan Lyszczarczyk. V polovině úvodní části vyrovnal Josef Jícha, ale ve 47. minutě dostal hosty znovu do vedení Roman Szturc. Za 20 vteřin smazal ztrátu Jan Smola a v čase 62:21 rozhodl obránce Jan Výtisk.

Poruba sice nad Šumperkem dvakrát vedla, ale na branky Pavla Jenyše v přesilové hře a Michala Hoťka odpověděli Petr Kratochvíl a Rok Macuch a v nájezdech rozhodl Dávid Kohút.

Třebíč zdolala Ústí nad Labem 5:2. Rozhodla až ve třetí třetině, kterou vyhrála díky gólům Martina Šťovíčka, Ladislava Bittnera a Martina Dočekala 3:0.

1. kolo první hokejové Chance ligy

Přerov - Kolín 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Branky: 27. Matěj Svoboda, 31. F. Dvořák, 33. D. Indrák, 35. Süss.

Rozhodčí: Skopal, Vrba - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 736.

Sokolov - Prostějov 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky: 15. a 46. P. Beránek, 4. J. Kloz, 24. T. Jáchym, 42. Jiránek.

Rozhodčí: Zubzanda, Grech - Belko, Sedláček. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 352.

Vrchlabí - Benátky nad Jizerou 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 5. Mrňa, 9. T. Zeman.

Rozhodčí: Pilný, Jaroš - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 478.

Litoměřice - Frýdek-Místek 4:3 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 1. M. Kadlec, 10. Jícha, 48. Smola, 63. Výtisk - 5. a 8. Lyszczarczyk, 47. R. Szturc.

Rozhodčí: Jechoutek, Micka - Kotlík, Kokrment. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 710.

Poruba - Šumperk 2:3 po sam. nájedech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 29. Jenyš, 44. Hotěk - 36. P. Kratochvíl, 60. Macuh, rozhodující sam. nájezd Kohút.

Rozhodčí: Dědek, Šudoma - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 350.

Slavia Praha - Havířov 10:4 (4:1, 2:2, 4:1)

Branky: 8. a 51. Michnáč, 14. a 27. T. Knotek, 39. a 54. Žejdl, 9. Poletín, 19. J. Doležal, 44. Kružík, 60. P. Kafka - 30. a 38. Hudeček, 4. Bambula, 52. Pechanec.

Rozhodčí: Květoň, Petružálek - Flegl, Zíka. Vyloučení: 8:9. Využití: 6:2. Diváci: 652.

Třebíč - Ústí nad Labem 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 15. Michálek, 34. Střondala, 45. Šťovíček, 50. L. Bittner, 60. Dočekal – 7. Trávníček, 34. Severa.

Rozhodčí: Čech, Ondráček - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 540.