Daniel Král, SPŠS Brno – Speciální ocenění Tondach v kategorii Projekt občanské a bytové stavby

Ve 12. ročníku Soutěže o nejlepší projekt prokázali studenti opět mimořádné nadání

Poprvé pod vedením prof. Ing. Petra Hájka, CSc., vedoucího katedry konstrukcí pozemních staveb Fakulty stavební ČVUT v Praze, se během letních prázdnin sešla odborná porota nad projekty mladých studentů středních stavebních škol v rámci Soutěže o nejlepší projekt společnosti Wienerberger. Ani v letošním, již dvanáctém ročníku soutěže studenti nezklamali a svými projekty porotu nejenom potěšili, ale mnohdy i mile překvapili. Z celkově velmi kvalitních prací byly vybrány nejlepší projekty v kategoriích Projekt rodinného domu a Projekt občanské a bytové stavby.

V celostátním kole se letos utkalo 46 prací studentů třetích ročníků v kategorii Projekt rodinného domu a 31 studentů čtvrtého ročníku v kategorii Projekt občanské a bytové stavby. Z 21 přihlášených škol z celé republiky soutěžilo 18 projektů o speciální ocenění Tondach. Celkem se dvanáctého ročníku soutěže účastnilo 144 studentů.

Mezi třeťáky zvítězil Josef Kolařík ze SPŠS Valašské Meziříčí, druhé místo obsadila Tereza Hanáčková ze SPŠ Zlín a na třetím místě se umístila Veronika Marešová ze SPŠ Letohrad. Speciální ocenění Tondach získala práce Kristýny Dusílkové ze SPŠS Mělník. Vítězem mezi čtvrťáky se stala Karolína Urbanová z VOŠ a SPŠS Praha 1, druhé místo patří Matěji Pavlů z VOŠ a SPŠ Volyně a pomyslný bronz získala Kateřina Valentová ze SPŠS České Budějovice. Speciální ocenění Tondach si vysloužila práce Daniela Krále ze SPŠS Brno. Zároveň se letos porota rozhodla poprvé udělit speciální cenu za inovativní přístup studentovi čtvrtého ročníku Vojtěchu Dostálovi z VOŠS a SŠS Vysoké Mýto, který v rámci kategorie Projekt občanské a bytové stavby navrhl zajímavou podobu knihovny.

Josef Kolařík, SPŠS Valašské Meziříčí – 1. místo v kategorii Projekt rodinného domu

„Už jsme si zvykli, že studenti v rámci této soutěže odvádějí dobrou práci, přihlašují velmi zajímavé projekty, které často svou úrovní převyšují jejich dosavadní zkušenosti. Pokaždé se těším na nový ročník a jsem zvědavý, co nám opět předvedou. Nejinak tomu bylo i letos a já jsem opravdu rád, že tento pozitivní ukazatel nadále trvá, protože to je pro celý náš obor jedině dobře. V mladých, nebál bych se říct budoucích projektantech je obrovský potenciál. Na základě toho si i my nadále bereme za své podporu těchto mladých talentů, ve které chceme nadále pokračovat,” zhodnotil letošní ročník Ivo Petrášek, duchovní otec soutěže a zároveň člen odborné poroty za firmu Wienerberger. Zároveň dodal: „Letos jsme se také rozhodli poprvé udělit mimořádnou cenu studentovi čtvrtého ročníku, který projevil inovativní přístup a navrhl konstrukčně velmi zajímavou knihovnu. V následujících ročnících chceme v tomto oceňování pokračovat a věřím, že studenti opět prokážou svůj um.”

Vítězové soutěže obdrží za první místo deset tisíc korun, za druhé místo pět tisíc korun, za třetí místo tři tisíce korun a studenti, jejichž projekty byly vybrány v rámci Speciálního ocenění Tondach, získají pět tisíc korun v obou soutěžních kategoriích, stejně jako student speciálně oceněný za inovativní přístup. Finančně odměněny budou také školy vítězných studentů.

Pravidla soutěže a veškeré potřebné informace jsou k dispozici na stránkách organizátora soutěže, společnosti Wienerberger.

Fotogalerie

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv Wienerberger