V zářijovém Běhu na 2 míle se prosadili favorité. Z prvenství se radoval domácí běžec Andrej Višněvský. Reprezentant pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín v závodu dlouhém 3,2 kilometru, zaběhl čas 10:40. Druhý v pořadí další zlínský vytrvalec Svatopluk Janečka byl v cíli o 10 sekund pomalejší. Bronzovou příčku vybojoval matador z Hulína František Dosoudil (Solario Team, 11:07). Martin Hilpert z Liberecka ze Sokola Frýdštějn skončil v čase 11:22 čtvrtý, pátý byl Ondřej Hubáček z Bílovic (Biathlon Halenkovice, 11:38).

,,S Janečkou jsme dlouho běželi na čele společně. V polovině závodu jsem mírně zrychlil tempo a od svého největšího soupeře jsem se odpoutal. Svaťa na můj nástup nedokázal zareagovat. Pobyt na prvním místě jsem si pak kontroloval až do cíle. Na mém výsledném čase se však projevila skutečnost, že v posledním období mám málo naběhaných tréninkových kilometrů. Na přílucké trati už jsem zaběhl i lepší časy,“ nebyl Andrej Višněvský překvapivě se svým výkonem spokojený.

Závod žen orámovaly skvělé časy. Zvítězila teprve čtrnáctiletá Michaela Mikešová (Biathlon Halenkovice), jež prvenství vybojovala za čas 13:16. Pro stříbrnou příčku si doběhla s dvaadvaceti­sekundovou ztrátou pětadvacetiletá Vanda Dospíšilová ze Zlína, třetí místo obsadila zkušená 41letá Iva Karafiátová (Mattoni Freerun Zlín, 14:03.

Mikešové rovinatá trať v Přílukách svědčí. V loňském roce v září na ní také získala první příčku. Také letos mladá biatlonistka z Halenkovic postavila taktiku na svižném začátku a rychlé tempo si jí podařilo udržet až do cíle. Ovšem i Vanda Dospíšilová a Iva Karafiátová podaly velmi dobrý výkon. Mužský závod, v němž rozhodoval poměr věku a výsledného času ovládl 49letý zlínský Svatopluk Janečka (10:50). Mezi ženami v tomto měření sil tradičně dominovala čtyřiasedmdesá­tiletá Anežka Janečková (AK Zlín, 18:09).

V Přílukách si na 800metrové trati zazávodilo také 19 dětí. V kategorii kluků zvítězil desetiletý Libor Železník z Babic (Biathlon Halenkovice, 2:45). V kategorii holek si doběhla pro první místo také halenkovická biatlonistka 11letá Lucie Mikešová (2:49).