Stolní tenistka Matelová došla na turnaji Top 16 do semifinále

Stolní tenistka Hana Matelová došla na prestižním turnaji Top 16 do semifinále. Česká reprezentantka zdolala nejprve bývalou mistryni Evropy Rumunku Elizabetu Samaraovou (4:1), poté v sedmisetové bitvě Maďarku Georginu Pótaovou a vypadla s majitelkou tří zlatých z ME Ninou Mittelhamovou. Němce podlehla 0:4.

Stolní tenistka Hana Matelová.

Úžasný boj svedla Matelová proti Pótaové, dvojnásobné mistryni Evropy ve čtyřhře a v družstvech. V páté sadě maďarské favoritce odvrátila tři mečboly. "Je to mega úspěch, jsem strašně ráda, že jsem to otočila," řekla pro svazový web. Zápas s Mittelhamovou už Matelové nevyšel a nepodařilo se jí vyhrát ani set.

Z českých stolních tenistů skončil naposledy na pomyslných stupních vítězů na Top 16, jemuž předcházelo Top 12, v roce 2004 Petr Korbel. V padesátileté historii jsou mezi šampiony i Milan Orlowski a Marie Hrachová.

Letošními šampiony jsou přemožitelka Matelové Mittelhamová a její německý krajan Patrick Franziska. Oba vyhráli tento evropský turnaj poprvé.