Magazín EURO 2024

Cink byl na závěr SP třetí, premiérový triumf slaví Američan Blevins

Ondřej Cink dojel v závěrečném závodu Světového poháru bikerů v americkém Snowshoe třetí a stejná příčka mu patří v celkovém pořadí. O jediný bod skončil za Francouzem Victorem Koretzkým. První závod v kariéře vyhrál domácí Christopher Blevins. Klání žen kralovala Britka Evie Richardsová. O vítězích celkového seriálu bylo už jasno. Triumfovali Švýcar Mathias Flückiger a Francouzka Loana Lecomteová.

Dramatický závěr posledního závodu SP horských kol

Flückiger dojel po defektu šestnáctý. Technické problémy zbrzdily i Koretzkého, který předstihl Cinka v průběžném pořadí vítězstvím v short tracku. Francouz se v cross country propadl také mimo elitní desítku, ale díky skvělé stíhací jízdě dojel osmý, což mu těsně stačilo k uhájení druhé pozice.

Cinkovi letos nevyšly dva vrcholné závody - olympijské hry a mistrovství světa - ale ve Světovém poháru zažil výbornou sezonu. V cross country byl dvakrát druhý a jednou třetí, celkem má v kariéře na kontě pět pódiových umístění v elitním seriálu.

Do SP se po třech letech vrátila třiačtyřicetiletá Kateřina Nash a obsadila 16. místo, což je nejlepší letošní výsledek českých žen. Pro vítězku pohárového závodu z Kanady 2013 se jednalo zároveň nejspíš o derniéru, neboť její tým Clif po dvou dekádách v seriálu končí.

Výsledky SP v cross country na horských kolech v Snowshoe

Muži: 1. Blevins (USA) 1:15:14, 2. Dascalu (Rum) -9, 3. Cink (ČR) -20, 4. Schurter (Švýc.) -34, 5. Braidot (It.) -39, 6. Schwarzbauer (Něm.) -56.

Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. M. Flückiger (Švýc.) 1573, 2. Koretzky (Fr.) 1310, 3. Cink 1309, 4. Schurter 1182, 5. Sarrou (Fr.) 1085, 6. Hatherly (JAR) 978, ...54. Škarnitzl 123, 58. Vastl 89, 103. Kobes (všichni ČR) 17.

Ženy: 1. Richardsová (Brit.) 1:14:53, 2. McConnellová (Austr.) -1:31, 3. Tauberová (Niz.) -1:54, 4. Freiová (Švýc.) -2:10, 5. Terpstraová (Niz.) -2:31, 6. Rissvedsová (Švéd.) -2:56, ...16. Nash (ČR) -7:32.

Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Lecomteová (Fr.) 1550, 2. Richardsová 1310, 3. Rissvedsová 1275, 4. McConnellová 1215, 5. Freiová 1110, 6. Ferrandová-Prévotová (Fr.) 990, ...34. Čábelická 261, 60. Tvarůžková 94, 67. Nash 74, 69. Štěpánová 65, 72. Czeczinkarová (všechny ČR) 46.