• Gump – jsme dvojka - promítání filmu

Čtvrtek 28.3 16:00 - Biograf Kotva Lidická 2110, České Budějovice

• Basstard Beatz w. Magenta & Tony P

Čtvrtek 28.3 21:00 - Klub K2 Sokolský ostrov 1, České Budějovice

Vítězství na Krosu okolo Soukeníku zůstala v regionu. Radovali se Michal Korábik z Tábora a Martina Hubáčková ze Sezimova Ústí

Kros okolo Soukeníku byl v neděli 19. září posledním letošním závodem v režii Evy Pláničkové. Rozlučku s běžeckou sezonou si přišlo v hlavním závodu vychutnat 19 běžců a běžkyň. , Autor: Josef Janda

Kros okolo Soukeníku byl v neděli 19. září posledním letošním závodem v režii Evy Pláničkové. Rozlučku s běžeckou sezonou si přišlo v hlavním závodu vychutnat 19 běžců a běžkyň.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Spolek kondičních a rekreačních běžců Evy Pláničkové uspořádal v neděli 19. září již 6. ročník Krosu okolo Soukeníku, kterým se sportovci loučí s běžeckou sezonou. Nejprve se ve věkových kategoriích utkaly o prvenství děti, kterých si přišlo zazávodit dvanáct. Krátce po 14. hodině se vydali na trať do lesního prostředí Sezimova Ústí běžci v hlavním závodu na 6 km. Absolutním vítězem se stal po třech okruzích Michal Korábik z Tábora v čase 22:58, který porazil celkově druhého Františka Hadáčka o 22 sekund. Absolutní bronz připadl Patriku Bouškovi za čas 23:46. Loňský vítěz Erik Svoboda (22:19) se letos závodu nezúčastnil.

Mezi ženami se radovala z prvenství Martina Hubáčková ze Sezimova Ústí v čase 25:48. Souboj o 2. místo vyhrála na cílové čáře Gabriela Sokolová Loskotová nad Martinou Ježkovou (obě 29:10). Loňská vítězka Eliška Říhová nedorazila a její čas zůstal o více než dvě minuty nepřekonán. Jak je u akcí Evy Pláničkové zvykem, závody provázel svým komentářem trenér Miroslav Zachariáš.

Výsledky mužů, hlavní závod na 6 km:

Muži do 39 let:
1. Michal Korábik (22:58), 2. Patrik Bouška (23:46), 3. Miroslav Mládek (28:33)
Muži 40 – 49 let:
1. František Hadáček (23:20), 2. Milan Kovář (24:25)
Muži 70 – 79 let:
1. Ludvík Toman (35:06), 2. Karel Boháč (36:22)
Muži nad 80 let (1 okruh, 2 km):
1. Jiří Pejpal (21:34)
Kluci 11 – 15 let (1 okruh, 2 km):
1. Václav Šoula (09:06), 2. Ondřej Hubáček (09:10)

Výsledky žen, hlavní závod na 6 km:

Ženy do 34 let:
1. Martina Hubáčková (25:48)
Ženy 35 – 49 let:
1. Gabriela Sokolová Loskotová (29:10), 2. Martina Ježková (29:10), 3. Jana Pakostová (29:30)
Ženy nad 50 let:
1. Václava Zodererová (32:25), 2. Jolana Poláková (33:09)

Dětské závody:

Dívky 7 – 10 let: 1. Viktorie Schneiderová (04:02), 2. Adéla Sikorová (04:21), 3. Anežka Reifová (04:50)
Kluci 7 – 10 let: 1. Matěj Čech (03:52)
Dívky 11 – 15 let: 1. Vanesa Ježková (04:27)
Kluci 11 – 15 let: 1. Ondřej Hubáček (03:51), 2. Adam Donner (03:54), 3. Jakub Němec (04:52)

Více o závodu přinese středeční Týdeník Táborsko.