V rámci Pardubického vinařského půlmaratonu, který letos vyhráli Jaromír Hradecký ze Skutče a Bára Zavřelová z Němčic u Pardubic, se samostatným startem opět běžel i závod na jedno kolo – Kiekert desítka. Letos se vítězem toho klání, které absolvovalo 200 vytrvalců, stal Karel Váňa z Čáslavi, synovec světové rekordmanky na 800 metrů Jarmily Kratochvílové, která byla startérkou půlmaratonu.

V polovině trati tvořilo vedoucí skupinku šest vytrvalců. O vítězi se rozhodovalo v koncovce. Vítězný Váňův časy byl 37.29. Druhý za 37:41 proběhl cílem domácí Tomáš Mocek, jehož oddílová kolegyně a letošní vítězka Hradeckého poháru Míša Sabovová vyhrála za 46:16 soutěž žen. Celkově byla na 22. místě. Pod 38 minut to ještě dali Tomáš Kučírek, Michal Palasa a Václav Rohlík.