• Kroužkování ptáků s přednáškou

pátek 19.4 9:00 - Sýpka u rybníka Topič

• Multinstrumentální koncert kapely Jablkoň

pátek 19.4 19:30 - Hospoda U Datla, Blatná

PÍSEK – Po těsné prohře v Chebu se písečtí hokejisté ve středu 22. září poprvé představili před domácím publikem. Ve druhém kole třetí nejvyšší soutěže hostili Příbram. Ještě před úvodním vhazováním zástupci vedení klubu a rozhodčích poděkovali a zároveň pogratulovali k osmdesátinám Josefu Vlčkovi, který končí svou dlouholetou štaci u píseckých časoměřičů. Kdo si našel cestu na zimák, určitě nelitoval. Králové proti favoritovi předvedli gólovou podívanou, když hostující síť rozvlnili hned sedmkrát. Zaskočená Příbram neměla svůj den a nedařilo se jí jak v koncovce, tak v obraně. Na s chutí hrající Písek našla recept pouze dvakrát v první třetině, pak už se do černého trefovali pouze žlutomodří a připsali si první tři body. V sobotu svěřenci Luboše Roba zajíždějí do hlavního města, kde poměří síly s pražskou Kobrou.

IHC Králové Písek – HC Baník Příbram 7:2 (4:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Sýbek, 11. Bednařík (Turek, Čížek), 15. Novotný (Bílek), 17. Sýbek (TS), 35. Šuhaj (Sýbek, Dosek), 40. Bednařík (Sýbek), 47. Matějček (Šuhaj, Dosek) – 6. Jelínek (Josefus, Rohlík), 9. Panna (Malý, Saňa)
Rozhodčí: Jílek – Kubíček, Bělohlav. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváků: 410
Písek: Novák – Dvořák, Dudáček, Filip Novák, Bílek, Dosek, Tampier, Turek – Karbulka, Matějka, Rod, Novotný, Čížek, Matějček, Januška, Bednařík, Sýbek, Šuhaj, Brož
Příbram: Šorf (21. Jiroušek) – Kutlák, Vinš, Hlaváček, Straka, Malý, Saňa, Jelínek, Zdeněk – Chlouba, Rohlík, Sirotek, Tlačil, Kolouch, Seniov, Josefus, Pinkas, Káník, Panna, Furch

Úvod zápasu patřil Příbrami, která si ihned vytvořila převahu. V 6. minutě poslal hosty do vedení Radek Jelínek – 0:1. Vedení ale Středočechům vydrželo pouhých deset sekund. Hrubku gólmana Dominika Šorfa potrestal Jan Sýbek – 1:1. Hosté se dostali znovu do vedení v 9. minutě, kdy ve hře čtyři na čtyři mířil přesně Ondřej Panna – 1:2. Následně mohli zelenočerní odskočit, ale velkou šanci neproměnili. Naopak na druhé straně udeřil Lukáš Bednařík a bylo opět srovnáno. Domácí se poprvé do vedení dostali po čtvrt hodině, kdy nabídku Dominika Bílka využil Matěj Novotný – 3:2. Ještě do přestávky žlutomodří odskočili, když se z trestného střílení nemýlil Sýbek – 4:2. Do druhé třetiny Příbram vlétla, ale svou převahu nedokázala gólově potvrdit. Ve 35. minutě se nedohodli příbramští obránci a Vojtěch Šuhaj byl přesně tam, kde měl – 5:2. Těsně před druhou pauzou zaskočená Příbram inkasovala pošesté. Na střeleckou listinu se podruhé zapsal Lukáš Bednařík – 6:2. V závěrečné části si hráči Písku užívali skvělou atmosféru, kterou vytvořily více jak čtyři stovky diváků. Naopak na hokejistech Příbrami bylo znát, že už by nejraději byli na zpáteční cestě. Výsledek pečetil sedmou píseckou trefou Martin Matějček – 7:2.

Gól Jana Sýbka na 4:2