Třebíč - Kolín 4:1Hokejisté Horácké Slavie vládnou první lize bez ztráty, Vrchlabí poprvé prohrálo

Praha
Aktualizováno

Hokejisté Třebíče zůstali i po 5. kole první ligy bez ztráty a po domácí výhře nad Kolínem 4:1 vládnou tabulce o tři body před pražskou Slavií a Litoměřicemi. Slavia zdolala na svém ledě Šumperk 5:4, Litoměřice také před vlastním publikem porazily poslední Kadaň 5:2. O neporazitelnost přišlo Vrchlabí, které podlehlo doma Jihlavě 1:2 po samostatných nájezdech.

Třebíč získala proti Kolínu v úvodním dějství dvoubrankový náskok díky dvěma brankám Lukáše Nedvídka, který v čase 9:35 otevřel skóre z úniku po přihrávce Lukáše Doudery a v 15. minutě využil přesilovou hru. Ve druhé třetině snížil v početní výhodě Jakub Sklenář, ale v závěrečné třetině pojistili výhru Horácké Slavie Michal Vodný s Radimem Ferdou.

Slavia po středeční první ztrátě v sezoně po prohře v Kolíně 3:4 sice vedla nad Šumperkem v 18. minutě už 3:0, ale Draci dokázali otočit na 4:3. V 53. minutě vyrovnal v přesilové hře Filip Vlček a 103 sekund před koncem rozhodl Robin Všetečka. Šumperk poprvé v ročníku vyšel naprázdno.

Litoměřice i v pátém duelu v sezoně bodovaly a z toho počtvrté vyhrály. Za Stadion nasbíral tři body za dvě branky a jednu asistenci Fin Riku Sihvonen. Kadaňští Trhači ani popáté v ročníku nebodovali.

Vrchlabí si zahrálo v pátém duelu v sezoně už potřetí prodloužení a poprvé neuspělo. Vedlo od 17. minutě po brance Michala Machače, ale za 158 vteřin odpověděl Tomáš Harkabus, který také rozhodl v páté sérii nájezdů.

Po úvodních dvou porážkách zvítězilo podruhé za sebou Ústí nad Labem, které zdolalo Havířov 4:3. Slovan sice nejdříve ve třetí třetině ztratil vedení 3:1, ale v čase 54:34 rozhodl Martin Tůma, který si v utkání připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci. Havířov má z pěti utkání na kontě jen dva body.

I potřetí v ročníku slavil doma výhru Přerov, který zdolal Vsetín 4:3 po samostatných nájezdech. Vítězný gól v rozstřelu si připsal Roman Pšurný. První výhry se dočkal na pátý pokus Frýdek-Místek, který zvítězil v Prostějově 5:4.

Stejně jako poslední Kadaň zůstaly bez bodu i Benátky nad Jizerou, které prohrály v Sokolově 1:4. Za Baník, který počtvrté v řadě bodoval a z toho třikrát vyhrál, vstřelil dva góly Tomáš Vracovský.

5. kolo první hokejové Chance ligy:
Ústí nad Labem – Havířov 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 37. a 55. M. Tůma, 6. V. Bílek, 15. Vrdlovec - 9. a 48. Dostálek, 41. Hudeček. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 753
Litoměřice – Kadaň 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 20. a 54. Sihvonen, 11. Chlubna, 40. Jebavý, 59. O. Procházka – 56. Zorko, 58. Štochl. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Kokrment, Sedláček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 740
Sokolov – Benátky nad Jizerou 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 13. a 37. Vracovský, 23. Jiskra, 46. P. Hašek – 4. Dušek. Rozhodčí:
Grech, Micka - Baxa, Coubal. Vyloučení: 5:6, navíc Strejček - D. Špaček oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 732
Slavia Praha – Šumperk 5:4 (3:1, 0:3, 2:0)
Branky: 4. Daniel Krejčí, 6. Žejdl, 18. T. Pšenička, 53. F. Vlček, 59. Všetečka – 19. Macuh, 21. Šilhavý, 23. D. Kindl, 34. Vachutka. Rozhodčí: Jechoutek, Wagner - J. Dědek, Maštalíř. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 678
Vrchlabí – Jihlava 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 17. M. Machač – 19. a rozhodující sam nájezd T. Harkabus. Rozhodčí: Jaroš, R. Svoboda - Roischel, Zídek. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 652.
Přerov – Vsetín 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 20. Jan Svoboda, 27. F. Dvořák, 50. M. Kratochvil, rozhodující sam. nájezd R. Pšurný – 22. Vítek, 29. Berger, 34. R. Půček. Rozhodčí: Petružálek, Šudoma - Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. Diváci: 1307
Třebíč – Kolín 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 10. a 15. Nedvídek, 42. Vodný, 55. Ferda – 25. J. Sklenář. Rozhodčí: Čech, Skopal - Jindra, Polák. Vyloučení: 2:5, navíc Čáp (Kolín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 731
Prostějov – Frýdek-Místek 4:5 (0:3, 1:1, 3:1)
Branky: 28. Jiránek, 45. P. Mrázek, 49. Babka, 56. Klimíček - 14. R. Szturc, 16. J. Adámek, 17. Martynek, 29. Matyáš, 44. Komorski. Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Měkýš, Vašíček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 892