Fotbalisté Slavie s přehledem porazili nováčka z Hradce Králové 4:1, dvěma góly se blýskl Kuchta

Fotbalisté Slavie zvítězili v 9. ligovém kole nad Hradcem Králové 4:1. Obhájce titulu rozhodl zápas s jediným nováčkem nejvyšší soutěže už v úvodním dějství, kdy se trefili Jan Kuchta a Daniel Samek. V 50. minutě podruhé skóroval Kuchta a v 59. minutě se prosadil Ibrahim Traoré. V 90. minutě snížil další střídající hráč Jiří Kateřiňák.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 21:36 26. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kuchta se raduje z třetího gólu Slavie.

Jan Kuchta se raduje z třetího gólu Slavie. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Slávisté protáhli rekordní sérii bez ligové porážky na 54 utkání a zůstali jediným týmem této sezony nejvyšší soutěže, který ještě neprohrál.

Fotbalistům Mladé Boleslavi Ewertonův hattrick nestačil, Slovácku doma podlehli 3:5

Číst článek

„Červenobílí“ mají k dobru odložený duel s Olomoucí a z druhého místa tabulky ztrácejí dva body na vedoucí Plzeň. Hradec nebodoval po třech ligových vítězstvích za sebou a je sedmý.

Slávisté začali aktivně a k vedoucí brance jim pomohl velkou chybou brankář Fendrich. Královéhradecký gólman neudržel lehký centr z pravé strany od Ševčíka a Kuchta míč pohodlně doklepl do sítě. Domácí útočník pak v 21. minutě neproměnil únik a chvíli nato Stanciu z přímého kopu z ideální pozice těsně minul.

Hradec se snažil hrát v Edenu otevřenou partii a především v pasáži po 30. minutě byl nebezpečný. Největší šanci měl Soukeník, jehož střelu vyrazil Mandous. Pět minut před pauzou Pražané zvýšili. Po kombinační akci Ševčík přiťukl před vápnem Samkovi a ten přízemní střelou s pomocí tyče překonal Fendricha. Sedmnáctiletý mladík si připsal třetí ligový gól.

Brankář šel střídat

Do druhé půle v královéhradecké brance Fendricha nahradil Vízek, který naskočil do své premiéry v nejvyšší soutěži. Čisté konto udržel jen necelých pět minut, než ho po Masopustově přihrávce překonal Kuchta. Slávistický útočník si připsal pátou branku v ligové sezoně a na čelo tabulky kanonýrů ztrácí jeden gól.

Kuchta poté mohl završit svůj druhý hattrick v nejvyšší soutěži, vychytal ho však Vízek. V 59. minutě už slávisté přidali další branku. Střídající Traoré byl na trávníku jen pár sekund, než na zadní tyči prvním dotykem s míčem doklepl hlavou do sítě.

Hradec se gólu nedočkal ani v 63. minutě, kdy Novotný z úhlu trefil Mandouse. Na opačné straně proti Kuchtovi znovu zasáhl Vízek. Východočeši naopak v Edenu přece jen skórovali, když v 90. minutě přizvedl Kateřiňákovu střelu zpoza vápna mimo dosah Mandouse bránící Tecl. Hostující záložník skóroval v nejvyšší soutěži poprvé. Slavia bodovala i v 15. domácím ligovém utkání s Hradcem.

9. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FC Hradec Králové 4:1 (2:0)
Branky: 7. a 50. Kuchta, 40. Samek, 59. Traoré - 90. Kateřiňák. Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Kubr - Štěrba (video). ŽK: Rada, Urma, Mejdr, Král (všichni Hradec). Diváci: 10 213.