ČEZ Extraliga 2023/2024

Střešovice porazily Chodov 8:4 a superligou proplouvají bez ztráty

Florbalisté Tatranu Střešovice porazili v 5. kole superligy v pražském derby Chodov 8:4 a stále vedou tabulku bez ztráty. V čele mají dvoubodový náskok před nově druhou mistrovskou Mladou Boleslaví, která doma v souboji dalších dvou dosud neporažených celků zvítězila nad Bohemians 9:4.

zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Tatran sice s Chodovem dvakrát prohrával, ale mezi 22. a 51. minutou otočil stav na 6:2 a další plný bodový zisk si pohlídal. Dvakrát za vítěze skórovali Jakub Kolísko a Ondřej Němeček. Porážce hostů nezabránily ani dvě trefy kanonýra Marka Vávry.

Mladá Boleslav už v 18. minutě vedla nad Bohemians 5:0, o všech devět branek domácích se podělili různí střelci. Pražanům nepomohly ani tři asistence Filipa Formana či dvě trefy Patrika Šebka i devatenáctiletého Karla Petráka, který s 12 góly z pěti zápasů vede tabulku střelců.

"Povedený začátek byl nakonec asi důležitější, než jsem čekal. Šancí během zápasu bylo hodně, ale bohužel jsme je neproměňovali. Jinak bychom mohli zápas dohrávat v daleko větším klidu," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Na kanonádě Vítkovic v Otrokovicích 13:3 se podílel hattrickem a asistencí Rostislav Gattnar. Vítězství Sparty nad Otrokovicemi 8:4 zařídil čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí Josef Juha.

Stejnou bilanci měli i Jakub Renčín při výhře Black Angels v pražském derby na hřišti Královských Vinohrad 7:2 a Radek Krajcigr v barvách České Lípy, která zvítězila v Brně nad Hattrickem 6:5 v prodloužení.

FBC Ostrava prohrál doma s Libercem 5:6 po samostatných nájezdech, za domácí vstřelil hattrick Michal Sládek a čtyři body za gól a tři asistence si připsal Lukáš Pešat.

Výsledky:

FBŠ Hattrick Brno - FBC Česká Lípa 6:7 v prodl. (1:3, 3:0, 2:3 - 0:1)

Branky: 3. a 35. Slezák, 27. Brom, 40. Vlach, 49. Jalový, 59. Kostka - 8. a 64. Slaný 17. a 44. Krajcigr, 18. Vlček, 50. Kouba, 51. Tichý.

FBC Ostrava - FBC Liberec 5:6 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 2:2 - 0:0)

Branky: 13., 40. a 54. Sládek, 21. Malajka, 60. Pešat - 2. a 36. Valeš, 26. a 48. Smutný, 51. P. Ferdan, rozhodující sam. nájezd Stránský.

Mladá Boleslav - FbŠ Bohemians 9:4 (5:1, 1:1, 3:2)

Branky: 11. J. Bína, 12. Pěnička, 16. Tomašík, 17. Hemerka, 18. Tadeáš Chroust, 40. Curney, 51. Fořt, 55. Punčochář, 58. Tokoš - 20. a 25. P. Šebek, 57. a 60. Petrák.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Black Angels 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)

Branky: 39. V. Kopecký, 48. Lanc - 17. a 52. Renčín, 24. a 46. J. Boček, 9. M. Boček, 17. Jan Kopecký, 59. R. Hanák.

Sparta Praha - Sokoli Pardubice 8:4 (0:2, 4:1, 4:1)

Branky: 40. a 51. Juha, 33. Křenek, 35. Pruner, 40. L. Ujhelyi, 43. Zouzal, 50. Zeman, 59. M. Krbec - 16. Prix, 18. P. Černý, 23. Teichman, 55. Žáček.

Panthers Otrokovice - 1. SC Vítkovice 3:13 (1:5, 1:1, 1:7)

Branky: 16. Petřík, 34. Hrabal, 55. Vykopal - 16., 53. a 55. R. Gattnar, 9. a 19. Bräuer, 41. a 47. Delong, 4. Zubek, 19. Šindler, 37. Besta z tr. střílení, 41. Matejčík, 42. M. Gattnar, 44. Čonka-Skyba.

Tatran Střešovice - Chodov 8:4 (1:1, 2:1, 5:2)

Branky: 20. a 45. Jakub Kolísko, 22. a 51. Němeček, 24. Kreysa, 45. D. Šimek, 51. Němeček, 55. Brautferger, 59. Martin Čermák - 19. a 22. z tr. střílení M. Vávra, 54. Majer, 59. Eremiáš.