Svět motorů

KP Brno zdolalo Chomutov o šestnáct bodů, USK Praha deklasovala Ostravu

Basketbalistky KP Brno na své palubovce svedly vyrovnaný souboj s Levharticemi Chomutov, který strhly na svou stranu až ve druhé půli zápasu a připsaly si výsledek 70:54. Druhou výhrou v sezoně se vyrovnaly soupeřkám z USK Praha, Žabin Brno a Sokola Hradec Králové, které taktéž zatím neztratily ani bod. Naopak Chomutov zůstává bez bodu na posledním místě.

Zápas začaly ve svůj prospěch Levhartice ze západu Čech, které se dostaly dokonce do osmibodového vedení nad Brňankami. Jejich tým se ale houževnatě dokázal dotáhnout až na vyrovnané skóre jak na konci první čtvrtiny, tak na konci první půle.

Ve druhé části zápasu pak měly hráčky KP Brno více sil a zvrátily jej na svou stranu. V utkání nakonec zvítězily 70:54 a přichystaly Chomutovu třetí prohru v sezoně.

V prvním domácím zápase v sezoně basketbalistky USK Praha porazily Ostravu vysoko 106:45 a v druhém ligovém utkání po sobě nastřílely přes 100 bodů. Nejlepší střelkyní obhájkyň titulu byla stejně jako v předchozích dvou duelech María Condeová, která dala 15 bodů. K tomu připojila 11 doskoků.

Double double zaznamenaly také Alena Hanušová a Dragana Stankovičová, obě za 12 bodů a 13 doskoků. Zápas nabral jednoznačný ráz hned v první čtvrtině, kterou USK ovládl 43:12.

Tři vítězství mají na kontě po třech zápasech také Žabiny, které si poradily s pražskou Slavií 79:57. Brněnský tým dovedly k výhře Michaela Vacková, Eliška Hamzová a Michaela Vondráčková, které daly shodně po 14 bodech.