• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

PÍSEK/HRADIŠTĚ – Los 8. kola nejnižší krajské soutěže svedl proti sobě první dva celky. V neděli 3. října přivítalo druhé Hradiště první Jistebnici. Duel odpovídal postavení týmů v tabulce a na píseckém kopci se hrál atraktivní fotbal, který úroveň B třídy značně převyšoval. První branky se diváci dočkali v 18. minutě. Hradišťáci měli zahrávat rohový kop, ale David Čejka ukázal ducha fair play, přiznal se k teči a rozehrával hostující gólman. Jak to tak bývá, každý dobrý skutek je po zásluze potrestán. Jinak to nebylo ani tentokrát a Jistebnice hned z následujícího útoku udeřila. Proti tvrdé střele Zdeňka Švába neměl domácí gólman Petr Doležal nejmenší šanci. Svěřencům Vlastimila Klusoně se podařilo srovnat po půl hodině hry, kdy pohlednou akci zakončil František Řezáč. Radost z vyrovnání vydržela domácím jen pár minut, Jistebnici vrátil náskok Petr Turnovec a Hradiště šlo do druhé půle s jednogólovým mankem. Po přestávce se domácí hnali za vyrovnáním, vytvořili si převahu a dočkali se. Po rohovém kopu se v 66. minutě hlavou prosadil Petr Valach. Ve zbytku času byla hra vyrovnaná a do šancí se dostávaly oba týmy. Skóre se ale víc neměnilo a soupeři si body spravedlivě podělili.

TJ Hradiště – 1. FC Jistebnice 2:2 (1:2)
Branky: 32. Řezáč, 66. Valach – 18. Šváb, 39. Turnovec
Rozhodčí: Švec – Ovčáček, Štěpka. ŽK: 3:1 (Řezáč, Pichlík, Valach – Šváb). Diváků: 100
Hradiště: Doležal – Hejný, Mála, Pohnán, Řezáč, Stropnický, Šteier (46. Kačírek), Čejka (79. Filaus), Pichlík, Valach, Suk (84. Nimburský)
Jistebnice: Cimburek – Sváček, Podzimek, T. Ruber, Vacek (72. Bojko), Šváb, Buchtele, Horčička, Turnovec, Muž (88. D. Ruber), Stoszek

Gól Petra Valacha na 2:2