Čtvrtá olympiáda v projektu „Florbalová klání – koloběžková snažení“ – ZŠ Česká Ves

Již potřetí mohli mladí florbalisté ze Základní školy Česká Ves ve čtvrté mezinárodní olympiádě přivítat 26.9.2021 své polské soupeře na „domácí“ půdě. Opět se hrál florbal na víceúčelových kurtech Česká Ves, MAKARENKOVA 414, což byla pro děti první sportovní akce po prázdninách.

V každé kategorii hrála družstva obou partnerů a největšího úspěchu dosáhli naši nejmladší 6-8 let, kteří porazili děti z Opole 21:1. V kategorii 9-11 let se družstvo České Vsi umístilo na druhém místě, prohrálo 2:9. V nejstarší kategorii 12-15 let byli tentokrát úspěšnější naši žáci, kteří zvítězili nad sportovci z UKS Trolik Opole 4:2. Členové družstev obdrželi medaile, diplomy a poháry. Následovaly soutěže koloběžkové – jízda zručnosti, slalom apod. Soutěže byly po všech stránkách dobře připraveny ke spokojenosti všech. Celé sobotní dopoledne probíhaly zápasy, všechny v duchu fair play a s velkým nasazením všech hráčů.

Odpoledne navštívili účastníci olympiády areál Zlatorudných mlýnů u Zlatých hor, kde si užili různých nabízených atrakcí.

Díky organizátorům ze ZŠ Česká Ves za další pěkný sportovní i kulturní zážitek.

Příští, V. olympiáda se bude konat v říjnu 2021, tentokrát v Polsku, ve sportovní hale Opole .