Počasí dnes6 °C, zítra8 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří
Bez reklam

Dukla se po výhře v Sokolově posunula na čtvrtou příčku tabulky

Sobotní podvečer nebyl jen o sčítání volebních hlasů. Tři body do tabulky si také přičetli hokejisté Dukly Jihlava, kteří výsledkem 1:3 uspěli na ledě Sokolova. Dostali se tak na čtvrté místo neúplné prvoligové tabulky.

Na první branku se v Sokolově čekalo více než polovinu zápasu. Kouzlo domácího gólmana odčaroval kanonýr Dukly Filip Seman. Poté byla k vidění i boxerská vložka mezi Jeřábkem a Fronkem a na konci třetiny chytil Maksim Zhukov trestné střílení Vracovskému. Kapituloval až ve 46. minutě, kdy se v přesilovce trefil Jan Pohl, ale za dvě minuty vrátil Jihlavě vedení Vladislav Houška. V závěru přežila Dukla dlouhé oslabení tří proti pěti a následně se do prázdné klece trefil Tomáš Havránek. Ze Sokolova tak vezeme výhru 3:1.

HC Baník Sokolov - HC Dukla Jihlava 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 46. J. Pohl (Šik, Šmerha) – 33. F. Seman (Čachotský, Lichanec), 48. Houška (Lichanec), 59. Havránek (Lichanec).

Rozhodčí: Grech, Petružálek - Horažďovský, Hnát.

Sokolov: Cichoň – J. Novák, Klejna, J. Pohl, Strejček, Vodička, Radek Jeřábek, A. Rulík – Vracovský, Kverka (A), Šik – Jurčík (A), T. Rohan (C), Tomi – Kuťák, Jiskra, Šmerha – T. Jandus, Hašek, M. Sloboda.

Jihlava: Zhukov – L. Mareš, Bilčík, Niko, A. Dvořák, Eliáš, Kauppila, Kowalczyk – T. Havránek, F. Seman, T. Harkabus (A) – Illéš, Skořepa (C), Čachotský (A) – Fronk, M. Zadražil, Helt – Vítězslav Brož, Lichanec, Houška