Krátkou tratí v Plzni skončil Český pohár

17.10.2021 Petr Klimpl

Poslední závod Českého poháru i žebříčku A a žebříčku B-čechy západ (krátkou trať) připravil KOS Slavia Plzeň v Záluží u Plzně. V elitních kategoriích vyhráli Miloš Nykodým a Karolína Teplá.

Závod proběhl ve stejném lese jako sobotní M ČR v nočním OB, ale z opačné (severní) strany. Necelá tisíckovka závodníků našla za pěkného podzimního počasí centrum na louce u sportovního areálu V Luhu Záluží u Plzně. Pěkné rychlé a orientačně zajímavé tratě postavil Aleš Richtr. Dost se na nich chybovalo v úvodu, kde se pak (zvláště u dorosteneckých kategorií) vytvořily dvojičky či trojičky, které pak běžely spolu.

V ženách opět na startu chyběly naše nejlepší závodnice, přesto závod byl velmi zajímavý. Pro vítězství si doběhla Karolína Teplá (SHK), která za sebou nechala o 22 sekund Elišku Sieglovou (PGP), třetí se ztrátou 43 sekund skončila Gabriela Hiršová (ZBM), která vedla v úvodní pasáži (4. Eva Kabáthová, LCE, 5. Tereza Čechová, KAM, 6. Gabriela Šimůnková, TAP).

15 Monika Rollier        OK 99 Hradec Králové      42:32 +06:02

V mužích vyhrál Miloš Nykodým (ZBM), na druhém místě skončil Matěj Kamenický (LPU), který měl na vítězného Nykodýma ztrátu 51 sekund. Třetí místo obsadil Vít Horčička (TBM) se ztrátou přes minutu, čtvrtý byl další závodník TBM Petr Horvát, pátý skončil Tomáš Křivda (CHC) a šestý v první části vedoucí Vojtěch Sýkora (LCE).

15 Tomáš Kubelka         OK Lokomotiva Pardubice   41:18 +05:14

V juniorkách byla nejrychlejší Michaela Dittrichová (LCE), o 40 sekund byla pomalejší druhá Lucie Semíková (KAM), třetí místo obsadila Adéla Vandasová (PHK) se ztrátou 57 sekund. Z tratě juniorů si vítězství odnesl Kryštof Hájek (TUR), který porazil o 48 sekund Tomáše Janovského (PGP), třetí místo obsadil Filip Adámek (TBM), který měl na vítěze ztrátu přesně jednu minutu.

V D18 došlo k velkému překvapení na prvních dvou místech, když si pro vítězství doběhla Kateřina Koberová (LPU) a druhá skončila Martina Thýnová (SHK) se ztrátou 25 sekund, třetí místo obsadila Barbora Smolková (TAP), která byla o 4 sekundy pomalejší než Thýnová. V H18 předvedl výborný výkon Ladislav Čepička (LPM), který vedl skoro po celou trať a v cíli byl první s náskokem 28 sekund před Lukášem Vitebským (JJN), ještě o 15 sekund byl pomalejší třetí Matyáš Štregl (VRL). V D16 vyhrála Lea Martanová (TUR), ale jen o 7 sekund před Michaelou Metelkovou (PHK), překvapením bylo třetí místo Barbory Holasové (AOP, +1:11). V H16 rozhodl o svém vítězství Jan Strýček (PBM) až v závěru, druhý Daniel Bolehovský (VSP) za ním zaostal o 8 sekund, třetí skončil Ondřej Brosch (RBK), který na vítěze ztratil 24 sekund.