Den Bosch - Opava 87:82Basketbalisté Opavy v Evropském poháru znovu prohráli

Hertogenbosch

Opavští basketbalisté podlehli ve 2. kole Evropského poháru na hřišti nizozemského celku Heroes Den Bosch 82:87 a ani ve druhém utkání skupiny C neuspěli. Minulý týden podlehli na palubovce Permu 84:106. Další zápas čeká svěřence trenéra Petra Czudka ve středu 27. října od 18:00 doma proti Benfice Lisabon.

Fanoušci basketbalistů Opavy.

Nejlepším střelcem úterního duelu byl z vítězného týmu se 24 body Američan Austin Price. V dresu Opavy si připsal double double švédský pivot Mattias Markusson, který stejně jako Radim Klečka nastřílel 17 bodů a přidal 11 doskoků.

Klečka otevřel skóre, ale domácí odskočili do vedení 7:2 a Slezanům už obrat nedovolili. Už v první čtvrtině se dostali až na rozdíl 14 bodů. V úvodu druhé části Markusson snížil na 26:27, a pak ještě jednou stáhl ztrátu na minimální rozdíl (36:37) po 16 minutách hry trojkou Luděk Jurečka.

Odpor Opavy zlomili domácí definitivně devítibodovou šňůrou na přelomu třetí a závěrečné čtvrtiny. V čase 34:39 se dostali až na rozdíl 21 bodů. Ve zbytek utkání Slezané přehráli soupeře 18:2, ale porážku už neodvrátili. Den Bosch po úvodním vítězství v Lisabonu nad Benficou 78:73 uspěl i podruhé.