Magazín EURO 2024

Druhý zápas, druhá porážka. Opava nestačila po Permu ani na nizozemský Den Bosch

Opavští basketbalisté podlehli ve 2. kole Evropského poháru na hřišti nizozemského celku Heroes Den Bosch 82:87 a ani ve druhém utkání skupiny C neuspěli. Minulý týden podlehli na palubovce Permu 84:106. Další zápas čeká svěřence trenéra Petra Czudka ve středu 27. října od 18:00 doma proti Benfice Lisabon.

Nejlepším střelcem druhého duelu byl z vítězného týmu se 24 body Američan Austin Price. V dresu Opavy si připsal double double švédský pivot Mattias Markusson, který stejně jako Radim Klečka nastřílel 17 bodů a přidal 11 doskoků.

Klečka otevřel skóre, ale domácí odskočili do vedení 7:2 a Slezanům už obrat nedovolili. Už v první čtvrtině se dostali až na rozdíl 14 bodů. V úvodu druhé části Markusson snížil na 26:27, a pak ještě jednou stáhl ztrátu na minimální rozdíl (36:37) po 16 minutách hry trojkou Luděk Jurečka.

Odpor Opavy zlomili domácí definitivně devítibodovou šňůrou na přelomu třetí a závěrečné čtvrtiny. V čase 34:39 se dostali až na rozdíl 21 bodů. Ve zbytek utkání Slezané přehráli soupeře 18:2, ale porážku už neodvrátili. Den Bosch po úvodním vítězství v Lisabonu nad Benficou 78:73 uspěl i podruhé.