• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

PŘÍBRAM - Ve středu 20. října čekal písecké hokejisty další zápas druhé ligy, skupiny Jih. V rámci 9. kola zajížděli na led Příbrami, která atakuje čelní příčky tabulky. V prvním vzájemném utkání se Králové postarali o překvapení a pod vedením dnes už bývalého trenéra Luboše Roba Příbram porazili 7:2. Domácí favorité se museli obejít bez hlavního kouče Jana Tlačila, a jejich výkon hlavně v první a druhé třetině ani trochu neodpovídal tomu, na co jsou fanoušci v Příbrami zvyklí. I tak to ale na Krále stačilo. Svěřenci Karla Herra nezačali špatně a dostali se do vedení, když příbramskou síť už v 7. minutě rozvlnil Lukáš Bednařík. Domácím se podařilo do první přestávky vyrovnat a ve druhé třetině díky trefě Ondřeje Panny šli do vedení. V závěrečné dvacetiminutovce už Příbram dominovala a nakonec si připsala vítězství 4:1. Písek se vrátil k Otavě s prázdnou a v sobotu se pokusí ukořistit body na domácím hřišti, kde přivítá další celek ze špičky - pražskou Kobru.

HC Baník Příbram – IHC Králové Písek 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Zdeněk (Jelínek, Josefus), 28. Panna (Malý, Rohlík), 49. Tlačil (Malý), 59. Pinkas (Chlouba) – 7. Bednařík (Matějka, Sýbek)
Rozhodčí: Battěk – Horaždovský, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 153
Příbram: Šorf – Straka, Hlaváček, Jelínek, Malý, Vinš, Kutlák, Zdeněk, Saňa – Kolouch, Sirotek, Chlouba, Josefus, Rohlík, Pinkas, Káník, Tlačil, Furch, Panna, Seniov, Šinágl
Písek: Kříž – Najman, Bílek, Tampier, M. Dvořák, Dosek, F. Novák, Turek – Novotný, Matějka, Bednařík, Čížek, L. Volf, Brož, Matějček, Januška, J. Volf, Sýbek, Šuhaj

Úvodní minuty byly hodně vyrovnané a oba týmy se na ledě spíše rozkoukávaly. Skóre se poprvé měnilo v 7. minutě. Domácí ve vlastním obranném pásmu ztratili kotouč a Lukáš Bednařík mířil přesně – 0:1. Písecké vedení vydrželo sedm minut, vyrovnání zařídil David Zdeněk – 1:1. Králové si mohli vzít náskok zpět těsně před první pauzou, ale kapitán Jan Sýbek výhodu trestného střílení nevyužil. Ve druhé části viděli diváci pouze jednu branku. Před polovinou zápasu se v přesilové hře po dorážce prosadil Ondřej Panna -2:1. Nadějný výsledek držel Písek až do 49. minuty, kdy příbramský Robin Malý našel průnikovou přihrávkou Jana Tlačila a ten z dálky zakončil krásnou střelou pod víko – 3:1. Po třetí inkasované brance už písečtí hráči tušili, že podruhé za sebou nejspíš Příbram neporazí, ale rozhodně nevhodili ručník do ringu a v závěru utkání ještě přežili dvouminutovou přesilovku domácích pět na tři. Příbram pak pečetila svou výhru gólem Tadeáše Pinkase – 4:1.