Jablonec v závěru ztratil výhru, slávisté se vystříleli v lize a v Izraeli nechali všechny body

Slavia v úvodním zápase doma porazila Union Berlín 3:1, poté nestačila na Feyenoord (1:2). Maccabi Haifa má na kontě jen jeden bod za bezgólovou remízu proti Feyennordu, poté si připsala s německým Union Berlín prohru 0:3. Jablonec proti dánskému Randers ztratil výhru v 90. minutě, když z penalty vyrovnal Odey.

Jan Kuchta už v 5. minutě těsně minul hlavou vzdálenější tyč. Ve 24. minutě střela Stanciua trefila pouze Kuchtu a z následného protiútoku Godsway Donyoh se ocitl sám před brankářem, ale trefil pouze tyč. O minutu později se izraelský tým už radoval. Ali Mohamed se zprava lehce dostal přes Stanciua a přihrál před bránu a Donyoh s první zakončil nechytatelně pod břevno.

Ve 27. minutě neuvěřitelnou tutovku zahodil Jan Kuchta, když z malého vápna ve stoprocentní šanci netrefil bránu.

Čtyřicátá druhá minuta patřila opět Nicu Stanciuovi, který vyslal pěknou střelu, bohužel o milimetry minula svatyni Cohena. Po prvním poločasu jsou tak šťastnější domácí, nutno podotknout, že velké šance zahodil Kuchta.

Sešívaní do druhého poločasu přichystali jednu změnu, kdy ze hřiště odešel Plavšič a nahradil ho Daniel Samek. První velkou šanci ve druhé půli měl v 58. minutě Oscar Dorley, když přihrál pod sebe, právě na střídajícího Samka a ten na hranici pokutového území střílel k tyči, Cohen však vytáhl svkělý zákrok. V 60. minutě hosté vedli na střely na bránu v poměru 3 – 1.

V 64. minutě si na Dorleyho centr naskočil Olayinka, jenže jeho hlavička mířila přímo do náruče Cohena. V 74. minutě musel být hodně pohotový Kolář, když zlikvidoval šanci Jabera, jenž utíkal z levé strany přímo na branku. V 88. minutě opět centr Dorleyho, ale ani nebezpečná hlavička Lingra si cestu do sítě nenašla. Cohen byl proti.

V závěr zápasu sešívaní přes velký tlak nedokázali soupeři vstřelit branku, a tak kvůli střelecké nemohoucnosti svěřenci Trpišovského ztratili všechny body.

Evropská konferenční liga – skupinová část (české týmy):

Maccabi Haifa - SK Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka: 24. Donyoh
Rozhodčí: Farkas - Szert, Szalai (všichni Maď.)
ŽK: Goldberg, Tawatha, Cohen, Menachem - Bah, Samek
Haifa: Cohen - Meir, Planič, Goldberg, Tawatha (62. Menachem) - Mohamed, Rodríguez, Jaber (84. Geršon) - Acili (69. Sahar), Donyoh (69. Chery), David (62. Haziza). Trenér: Bachar
Slavia: Kolář - Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar - Traoré, Stanciu (66. Lingr) - Olayinka, Schranz (76. Ekpai), Plavšič (46. Samek) - Kuchta (67. Krmenčík). Trenér: Trpišovský

FK Jablonec - Randers FC 2:2 (1:1)
Branky:
35. a 53. Čvančara - 36. a 90. z pen. Odey
Rozhodčí: Aghajev - Zejnalov, Amirali (všichni Ázerb.)
ŽK: Pilař, Čvančara, Rada (trenér) - Kallesöe, Marxen
Diváci: 3678
Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (74. Malínský), Kratochvíl, Považanec, Pilař (77. Vaníček) - Čvančara (60. Nešpor) - Doležal (78. Hübschman). Trenér: Rada
Randers: Carlgren - Kopplin, Piesinger, Marxen (77. Graves), O. Bundgaard (46. Kallesöe) - Kehinde, Hammershöy-Mistrati, Johnsen (83. Egho), Tibbling (61. Ankersen) - Odey, Brock-Madsen (61. Onovo). Trenér: Thomasberg