Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Třebíče vyhráli ve 14. kole první ligy v Praze nad Slavií 3:2 a v čele tabulky mají už sedmibodový náskok před Litoměřicemi, které podlehly doma Sokolovu 4:5. Výhry pod staronovým trenérem Karlem Suchánkem, jenž ve středu nahradil odvolaného Jiřího Šejbu, se dočkala Poruba. Zdolala před vlastním publikem Havířov 5:4 po samostatných nájezdech.

Třebíč vyhrála třináctý ze čtrnácti zápasů v sezoně a podlehla jen před týdnem ve Vrchlabí (2:4). Slavia, za niž poprvé nastoupil na střídavý start z Karlových Varů obránce Martin Weinhold, prohrála posedmé za sebou a nezískala při této sérii ani bod.

Horáckou Slavii dostal do vedení 22 sekund před koncem první třetiny Matěj Psota, v polovině utkání zvýšil obránce Lukáš Doudera a za dalších 89 sekund upravil Silvester Kusko už na 3:0. Ve 46. minutě se za domácí prosadil Tomáš Knotek a upevnil si vedení v tabulce střelců s 12 góly i v produktivitě s 23 body. V čase 55:36 v přesilové hře dostal Pražany na kontakt Robin Všetečka, ale na bodový zisk opět nedosáhli.

Litoměřice už v čase 8:43 prohrávaly 1:4. Po 28 sekundách otevřel skóre Ondřej Jurčík a v 6. minutě zvýšil v přesilovce Tomáš Šmerha na 2:0. Za 27 sekund sice zareagoval Fin Riku Sihvonen, ale za další 61 vteřin skóroval za Baník Otakar Šik a poté se prosadil podruhé Jurčík.

Přesně po 11 minutách hry to bylo po brance Michala Rouhy 2:4. Ve druhé třetině Stadion ztrátu smazal. Ve 35. minutě se prosadil Josef Jícha a 25 sekund před druhou pauzou vyrovnal v početní výhodě Ondřej Procházka. V čase 44:35 ale zajistil Baníku třetí výhru z posledních čtyř zápasů svým druhým gólem Šik. Litoměřice po sérii sedmi vítězství neuspěly podruhé.

Na lavičku Poruby se vrátil Suchánek, který vedl Ostravany už od začátku března do konce minulé sezony, a jeho tým musel od 10. minuty dohánět už dvoubrankovou ztrátu po trefách Jana Maruny a Vlastimila Dostálka.

Porubě se ale podařilo stav otočit díky gólům Kanaďana Samuela Bittena, Radima Tomana a Pavla Jenyše a v 53. minutě znovu Toman dokonce ve vlastním oslabení zvýšil už na 4:2. Havířov ale vrátil v další přesilovce do hry Jiří Severa a v čase 55:26 vynutil prodloužení Jakub Doktor. Po nájezdech slavili Ostravané, protože se v nich jako jediný prosadil Bitten.

Jihlava se po čtyřech domácích porážkách za sebou dočkala radosti na Horáckém stadionu a zdolala Benátky nad Jizerou 4:2. Dukla mezi 23. a 35. minutou získala tříbrankový náskok díky Jiřímu Fronkovi, Richardu Cachnínovi a Lukáši Marešovi. Za Středočechy, kteří neuspěli poprvé po čtyřech vítězstvích v řadě, snížili Jakub Rychlovský s Filipem Jansou, ale poslední slovo měl Tomáš Harkabus.

Frýdek-Místek zvítězil ve Vsetíně 5:1 a vyhrál potřetí z uplynulých čtyř duelů. Dvěma góly k tomu přispěl ve svém druhém utkání po příchodu ze Zlína útočník Jakub Šlahar. Valaši vyšli naprázdno poprvé po čtyřech zápasech, z nich třikrát vyhráli.

Na třetí pozici se posunul Prostějov díky vítězství ve Vrchlabí 6:2, hattrickem se na něm podílel Martin Novák. Tři body za gól a dvě asistence si připsal i Petr Mrázek. Vítězství Přerova nad Ústím nad Labem 2:1 v prodloužení zařídil dvěma góly Jakub Svoboda, který rozhodl zápas v čase 63:13.

Pátou výhrou z posledních šesti zápasů si připsal Kolín, který uspěl na ledě poslední Kadaně 2:1. Rozhodl o tom v 55. minutě Václav Jankovský. Trhači se ani ve 14. duelu v ročníku nedočkali bodového zisku.

14. kolo první hokejové Chace ligy:

Kadaň - Kolín 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky:
19. Bernat - 6. J. Veselý, 55. Jankovský. Rozhodčí: Petružálek, Greč - Kokrment, Baxa. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 108.

Vsetín - Frýdek-Místek 1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
Branky: 18. Jonák - 28. a 56. Šlahař, 50. Christov, 57. Komorski, 60. Martynek. Rozhodčí: Ondráček, Marek - Polák, Vašíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 2520.

Slavia Praha - Třebíč 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 46. T. Knotek, 56. Všetečka - 20. Psota, 30. L. Doudera, 32. Kusko. Rozhodčí: Čáp, Sýkora - Coubal, Horažďovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 767.

Vrchlabí - Prostějov 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
Branky: 7. T. Kaut, 50. Mrňa - 9., 35. a 54. Martin Novák, 2. Dubský, 57. P. Mrázek, 58. Klimíček. Rozhodčí: Úlehla, Micka - Maštalíř, J. Dědek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 687.

Litoměřice - Sokolov 4:5 (2:4, 2:0, 0:1)
Branky: 6. Sihvonen, 11. Rouha, 35. Jícha, 40. O. Procházka - 1. a 9. Jurčík, 7. a 45. Šik, 6. Šmerha. Rozhodčí: Zavřel, Jaroš - Juránek, Hnát. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1030.

Přerov - Ústí nad Labem 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 15. a 64. Jakub Svoboda - 35. Přindiš. Rozhodčí: Čech, Vrba - Hranoš, Kučera. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 912.

Poruba - Havířov 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 14. a rozhodující sam. nájezd Bitten, 24. a 53. R. Toman, 45. Jenyš - 4. Maruna, 10. Dostálek, 54. Severa, 56. J. Doktor. Rozhodčí: Koziol, Cabák - Otáhal, Konvička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 780.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 23. Fronk, 32. Cachnín, 35. Mareš, 51. T. Harkabus - 39. Rychlovský, 43. Jansa. Rozhodčí: Valenta, Zídek - Hucl, Roischel. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 877.