Z mistrovského titulu v ragby 2021 se po utkání pravdy těší v Říčanech. Říčany - Vyškov 26:12

Jednokolový ročník 2021 ragbyové extraligy po odehraných sedmi kolech zná vítěze, medailisty a celkové pořadí.  Rozlosování soutěže a výkony jednotlivých týmů způsobily, že ještě před sedmým posledním kolem nebylo rozhodnuto o mistrovském titulu ani  o držitelích bronzových medailí.

O všem nejasném  se rozhodlo v den státního svátku 28. října 2021 na dvou hřištích v Praze a na stadionu Josefa Kohouta v Říčanech. Jedno utkání o umístění ve spodní části tabulky se hrálo ještě v Přelouči.

Na utkání Říčany - Vyškov, ve kterém se rozhodovalo o držiteli mistrovského štítu za rok 2021, se přišlo do ochozů stadionu Josefa Kohouta na ragby podívat 1200 diváků.

Středočechům patřil první poločas , ve kterém získali šestnáctibodový náskok. Druhý poločas se pro změnu zase Jihomoravané zabydleli na dlouhý čas na polovině Říčan, ale  skorovat  se jim podařilo až ke konci utkání, kdy snížili dvěma položenými pětkami  na rozdíl sedmi bodů.

Jenže pak  v samotném závěru nejvyšší hráč české extraligy 202 cm vysoký Robert Trefný z Říčan   propadl s míčem v ruce do vyškovského brankoviště  a po položené  pětce ještě  následným kopem zvýšil na konečných 26:12 specialista na kopy Jan Kučera. Mimochodem jen samotný Kučera  zajistil pro mistrovský tým 16 bodů, když proměnil všechny kopy, které kopal, což konkrétně byly dva následné kopy po pětce a čtyři trestné kopy.

Jak říkám ...

"Máme dobrou obranu, což se projevilo ve druhém poločase, kdy se iniciativy chopil soupeř a snažil se pronikat   do našeho brankoviště. Nakonec se to sice Vyškovákům dvakrát povedlo a tak pro nás byl moc důležitý náskok z  první půle, který se soupeři nepodařilo srovnat. Myslím si, že kdo utkání sledoval, nenudil se. Co si přát? Více takových utkání,"  řekl po utkání pro ragbyový magazín ceskeragby.cz  trenér Říčan Miroslav Němeček.

"Extraliga 2021  byla taková poloviční soutěž. Hrálo se bez odvetných utkání,  jednokolově a každý týden. Jak se ukázalo, bylo velmi důležité, kolik utkání a s kým jaký tým odehrál na domácím hřišti. Když jsme to ve Vyškově s hráči před zahájením soutěže probírali, řekli jsme si, že se budeme snažit, aby se v posledním utkání Říčany - Vyškov  hrálo o mistrovský titul. To nám nakonec vyšlo. Pro nás bylo také  důležité, že jsme před utkáním posledního kola věděli, že i v případě prohry s Říčany máme jisté druhé místo, že už nás nikdo nepředhoní.  Mohli jsme jenom překvapit, což  se nám nepodařilo. Třeba se nám to povede příště.  Říčanským ragbistům jsem poblahopřál k prvenství  a poděkoval jim za to, jak dokázali v Říčanech  vytvořit skvělé podmínky hodné finále letošní zkrácené soutěže," řekl kouč Vyškova Pavel Pala.

"Při utkání Říčany - Vyškov  28. října 2021 pořadatelům všechno vyšlo. Slunečné počasí, rekordní účast diváků, napínavý průběh korunovaný ziskem  mistrovského titulu pro domácí klub. Možná se na mne bude někdo zlobit, ale musím to říci. Nejlepší tuzemské ragby se hraje na venkově a ragbisté Říčan a Vyškova by na to měli být hrdí. Co říkáte, " má jasno Jiří Štuksa, známý jako rozhodčí a spolukomentátor televizních přenosů.

Praha, Říčany, Přelouč   28. října 2021

Ragby

Extraliga ragby muži - 7. kolo

RC Mountfield Říčany – JIMI RC Vyškov  26:12  (16:0)

Pětky 2:2 * Body:  Jan Kučera 16, Máslo, Trefný oba po 5  -  Doležel, Martin Kovář oba po 5, Pantůček 2  * Rozhodčí:  Bednařík, Jíša, Burnard * Díváků: 1200

8    RC Přelouč                    7    0    0    7      99   :  357     0

Umístění jednotlivých klubových týmů v posledním desetiletí v české mistrovské ragbyové soutěži