Fotbalisté Neapole porazili Salernitanu a nadále drží vedení v italské lize

ČTK ČTK
31. 10. 2021 20:37
Fotbalisté Neapole zvítězili na hřišti Salernitany 1:0 a drží vedení v Serii A o skore před AC Milán. Třetí místo si upevnil Inter, který porazil 2:0 Udine a ztrácí na Neapol sedm bodů. Fiorentina díky hattricku Dušana Vlahoviče zdolala 3:0 Spezii a je sedmá.
Piotr Zieliňski slaví svou trefu do sítě Salernitany
Piotr Zieliňski slaví svou trefu do sítě Salernitany | Foto: Reuters

Neapol prodloužila proti Salernitaně ligovou neporazitelnost a vyhrála již 10. duel. O branku se postaral v 61. minutě Piotr Zieliňski. Oba týmy dohrávaly v deseti; nejprve dostal červenou kartu v 70. minutě domácí Kastanos a o sedm minut později i neapolský Koulibaly.

Úřadující šampion Inter si připsal druhé ligové vítězství za sebou. Proti Udine rozhodl dvěma brankami v rozmezí 60. až 68. minuty argentinský záložník Joaquín Correa. Udine přerušilo v lize sérii čtyř remíz.

Výhru 3:0 nad Spezií zajistil Fiorentině srbský útočník Vlahovič a zaznamenal již podruhé v tomto roce hattrick. Jednadvacetiletý kanonýr se s osmi brankami dotáhl na nejlepšího ligového střelce Cira Immobileho, jenž má na kontě o jednu branku víc. Spezia zůstala na sestupovém 18. místě o skóre za Janovem, který remizoval doma 0:0 s Benátkami.

Na desátou příčku se posunuli po výhře 2:1 na hřišti Sassuola hráči Empoli. Ti sice prohrávali od 43. minuty po vlastní brance Tonelliho, v závěru však duel otočili. Sedm minut před koncem nejprve vyrovnal z penalty Pinamonti a v první minutě nastaveného času rozhodl Žurkowski. Sassuolo je na dvanáctém místě.

Italská fotbalová liga - 11. kolo: Inter Milán - Udine 2:0 (60. a 68. Correa), FC Janov - Benátky 0:0, Fiorentina - Spezia 3:0 (44. z pen, 62. a 74. Vlahovič), Sassuolo - Empoli 1:2 (43. vlastní Tonelli - 83. Pinamonti z pen., 90.+1 Žurkowski), Salernitana - Neapol 0:1 (61. Zieliňski), AS Řím - AC Milán 1:2 (90.+3 El Shaarawy - 26. Ibrahimovic, 57. Kessie z pen.).

1. Neapol 11 10 1 0 23:3 31
2. AC Milán 11 10 1 0 25:10 31
3. Inter Milán 11 7 3 1 28:12 24
4. AS Řím 11 6 1 4 19:12 19
5. Bergamo 11 5 4 2 20:14 19
6. Lazio Řím 11 5 3 3 22:19 18
7. Fiorentina 11 6 0 5 16:13 18
8. Hellas Verona 11 4 3 4 24:20 15