Evropská a Konferenční liga UEFA

Slezské derby v Ostravě zvládla lépe Opava a upevnila si druhé místo

V jednoznačnou záležitost ve prospěch favorita se změnila předehrávka 11. kola nejvyšší soutěže basketbalistů. Opava totiž na palubovce Ostravy zvítězila 85:68 a upevnila si druhé místo v tabulce. Vicemistrovský tým se zároveň naladil na čtvrteční domácí zápas s Permem v Evropském poháru, v NBL vyhrál potřetí za sebou.

Svěřenci trenéra Petra Czudka sehrají během pěti dnů tři střetnutí a to první v hale Nové huti rozhodli ve druhé čtvrtině. Během ní získali poprvé dvouciferný náskok a dostali se do vedení až o 23 bodů. Ve druhém poločase duel kontrolovali a jejich více než pět let trvající nadvláda ve vzájemných soubojích pokračuje.

Nejlepším střelcem vítězů byl s 16 body náhradník Radovan Kouřil. V domácím dresu dal 20 bodů Aleksandar Radukič, ale Ostravané prohráli čtvrtý z pěti posledních zápasů.