SESTŘIH: Hradec - Baník 1:1. Skóre otevřel Kubala, srovnal Kuzmanovič

Autor: iSport.cz
1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Hradce Králové v azylu v Mladé Boleslavi remizovali ve 14. kole FORTUNA:LIGY s Baníkem Ostrava 1:1. Hosté tak neoplatili soupeři pohárovou porážku z minulého týdne (1:2) a v lize nevyhráli třetí zápas v řadě. Skóre se měnilo až ve druhém poločase, jako první se za „Votroky“ trefil Filip Kubala, ale o konečném stavu utkání rozhodl pěknou trefou Nemanja Kuzmanovič. Nováček Hradec nezvítězil druhé kolo po sobě a je šestý.

Baník měl do utkání v Mladé Boleslavi, kde Hradec hraje v azylu své domácí zápasy, lepší vstup. Už v úvodní minutě si naskočil na Fleišmanův centr Almási, hlavičkoval ale mimo a svou šestou branku v ligové sezoně nepřidal.

V oboustranně bojovné první půli šlo navíc o výjimku. Diváci viděli spíše řadu nepřesností a faulů. Největší příležitost měli až ve 44. minutě domácí, kdy Dvořák našel přesnou přihrávkou unikajícího Vlkanovu, jeho střelu ale stačil vychýlit na tyč bránící Kaloč.

Obraz hry se příliš nezměnil ani na začátku druhé části. Ve 49. minutě si sice naběhl na centr z pravé strany Almási, při svém skluzu ale zasáhl Fendricha, který musel být následně několik desítek vteřin ošetřován.

Domácí směrem do útoku také příliš možností neměli, na rozdíl od Baníku však byli produktivnější. Po hodině hry sklepl Prekopův centr Vlkanova ke střídajícímu Kubalovi, a ten z bezprostřední blízkosti dostal míč za záda brankáře Budinského. V této ligové sezoně se mezi střelce zapsal premiérově.

SESTŘIH: Hradec Králové - Baník Ostrava 1:1. Na trefu Kubaly záhy odpověděl Kuzmanovič

„Votroci“ mohli v dalších minutách svůj náskok navýšit, ale po sérii rohových kopů další branku nepřidali. O osm minut později se proto Baník dočkal vyrovnání. Po přihrávce střídajícího Budínského se uvolnil povedenou kličkou Kuzmanovič a přesnou ranou do levého horního rohu nedal Fendrichovi šanci. Srbský záložník vsítil třetí gól v ročníku nejvyšší soutěže.

Baník se následně pokusil strhnout duel ve svůj prospěch. V závěru měl územní převahu, vyjma Budínského střely nad bránu si však už žádnou větší příležitost nevypracoval. Ostravští v lize neprohráli čtvrtý venkovní zápas po sobě. Hradec zase prodloužil domácí ligovou sérii neporazitelnosti na devět duelů.

Domácí: 65. Kubala

Hosté: 73. Kuzmanović

Domácí: Fendrich – F. Čech, J. Král, Jakub Klíma – Mejdr, Soukeník, Urma, F. Novotný – P. Dvořák (60. Kubala), Prekop (78. Vašulín), Vlkanova (C) (90. Harazim).

Hosté: Budinský – Juroška, Svozil, Lischka, Fleišman (C) – Tetour, Kaloč (71. Budínský) – Ndefe (71. Potočný), Kuzmanović, D. Buchta (81. de Azevedo) – Almási.

Hradec Králové - Baník Ostrava: Budínského jedovka proletěla nad břevnem

Hradec Králové - Baník Ostrava: Domácí jdou do vedení, zblízka skóroval Kubala, 1:0!

Hradec Králové - Baník Ostrava: Je vyrovnáno, Budínského pas využil Kuzmanovič, 1:1!

Hradec Králové - Baník Ostrava: Do zakončení se dral Almási, místo míče trefil ale Fendricha

Hradec Králové - Baník Ostrava: Za domácí mohl skórovat Vlkanova, jenže trefil tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905