vv auto

Na výhru Malína v souboji o čelo tabulky dohlížel i slávista Ondřej Kúdela

6. listopad 2021, 19:00

Malín – Fotbalisté Kácova si po předposledním kole okresního přeboru mohli zajistit podzimní titul: Potřebovali k tomu v sobotu vyhrát na hřišti Sokola Malín. Domácí naopak mohli v případě úspěchu udržet naději na přezimování v čele soutěže:

Malín – Kácov 4:2 (2:1)

Pozvání malínských hráčů vyslyšel i slávista Ondřej Kúdela, který dorazil do ochozů stadionu Sokola Malín sledovat utkání o čelo tabulky okresního přeboru. Žádný atraktivní fotbal ale neviděl. Domácí sice po pár minutách zahrozili nastřeleným centrem z pravé strany, který prošel malým vápnem hostů a vzápětí pohotová střela Rezlera skončila vedle kácovské brány. Do zakončení se na druhé straně tlačil Futera po dlouhém autu, ale kácovského záložníka dobře vykryl gólman Lhoták. První gólový moment přinesla 17. min.: Vedral vysunul po levé straně Mihovského, který se dral do pokutového území, kde ho zastavil až gólman Jonáš za pomoci faulu a z pokutového kopu kapitán Tomáš Vojtíšek otevřel skóre – 1:0. Ve 26. min. ale bylo opět srovnáno, když Hošta dostal skvělou přihrávku za obranu – 1:1. Závěr první půle patřil domácím: Nejprve se brankář Jonáš pěkně a úspěšně natáhl po střele Vedrala k tyči, ve 34. min. ale po centru fauloval Antoše a Tomáš Vojtíšek proměnil i druhou penaltu – 2:1. Ve samotném závěru V. Štorch hlavičkoval po rohu Kácova sice tvrdě, leč nepřesně, poslední slovo před přestávkou si ale vzal Antoš, který na druhé straně pohotovou ranou ze střední vzdálenosti trefil jen břevno!

Ve druhé půli se na hřišti hodně diskutovalo, hra byla často přerušovaná. Po střele Solnáře hosté reklamovali ruku v domácí šestnáctce, jenže krátce na to Malín zvýšil na 3:1, když Mihovský uvolnil Rezlera – 3:1. Kácov se do zápasu dostal ještě v 66. minutě po faulu M. Novotného a penaltě Černíka, jenže na vyrovnání už nedosáhl. Místo toho Mihovský na třetí pokus rozhodl: Nejprve jeho zakončení v tísni a z úhlu skončilo v boční síti, potom po závaru napálil míč zblízka vedle odkryté brány a teprve v 87. min. zakončil svůj samostatný únik brankou na konečných 4:2.

„I když to vypadá všelijak, penalty byly naprosto jasné,“ konstatoval trenér Malína Tomáš Vojtíšek. „Jako v každém zápasem v poslední době, i tentokrát jsme si zbytečně zkomplikovali život,“ připomněl a pokračoval: „S výhrou jsem spokojený, kluci makali. Jenom si vytváříme zbytečné problémy.“ Malín tak má nadosah podzimní titul. „Čeká nás ještě zápas v Nových Dvorech, ten nebude o nic lehčí než jakékoliv jiné utkání. Připravíme se na ně a budeme bojovat,“ uzavřel Tomáš Vojtíšek.

„Zápas bych rozdělil na dva poločasy: V tom prvním byl lepší Malín, když zavřu obě oči, tak i trochu fotbalovější,“ narážel na průměrnou kvalitu zápasu trenér Kácova Michal Veliký. „Domácí dali dvě branky z penalt, které bez diskusí byly,“ zdůraznil a pokračoval: „Ve druhé půli jsme byli možná o trochu lepší, ale domácí ze dvou brejků dokázali dát dva góly. My jsme prakticky do poslední minuty hráli o remízu.“ Kácovu tak skončila vítězná série na devíti zápasech.

Branky: 17. pok. kop, 34. pok. kop T. Vojtíšek, 55. Rezler, 87. Mihovský – 26. Hošta, 66. pok. kop Černík. Rozhodčí: J. Volenec – Beránek, Kracík. ŽK: Pátek, Antoš, Novotný – Jonáš, Solnář, Peroutka, Jan Kmoch, V. Štorch. Diváků: 60. Malín: Lhoták – M. Vojtíšek, Rathauz, M. Novotný, Pátek – Málek (88. Vrba), T. Vojtíšek (73. J. Kraus), Vedral, Rezler (78. T. Čížek) – Mihovský, Antoš (84. Krychfalushiy). Kácov: Jonáš – Hylský (82. Wamser), Solnář, Černík, Pivoňka – Peroutka, Jan Kmoch, Futera, Hošta, Blažek (60. Čech) – V. Štorch. Trenér Michal Veliký.