Třebíč - Havířov 1:2Vedoucí Třebíč podlehla Havířovu a Litoměřice se jí přiblížily na pět bodů

Praha

Hokejisté vedoucí Třebíče podlehli v 19. kole první ligy předposlednímu Havířovu 1:2 v prodloužení a připsali si druhou porážku za sebou. Jejich náskok před druhými Litoměřicemi, které zvítězily nad Benátkami nad Jizerou 5:2, se tak snížil na pět bodů. Třetí Vsetín ve šlágru kola porazili Jihlavu 4:2.

Havířov po odvolání trenéra Jiřího Režnara vedli v Třebíči jeho dosavadní asistent Petr Sikora a manažer klubu Pavel Zdráhal, ale dokázali favorita překvapit. Pro Horáckou Slavii to byla v 18. duelu v sezoně teprve třetí prohra a v devátém vystoupení doma ztratila vůbec první body.

Třebíč vedla od 25. minuty, kdy otevřel skóre Ladislav Bittner. Havířov odpověděl 115 sekund před koncem druhé třetiny díky Jiřímu Severovi a po 66 vteřinách nastavení dovršil obrat Vlastimil Dostálek a Havířov se radoval poprvé po třech porážkách v řadě.

Litoměřice po čtyřech porážkách z uplynulých šesti duelů další ztrátu nedovolily. Hattrickem jim zařídil výhru Fin Riku Sihvonen, který si se 17 góly upevnil vedení v tabulce střelců. Nejdříve v čase 31:52 v početní výhodě otevřel skóre a ve 44. minutě zvýšil na 2:0.

Za Benátky nad Jizerou snížil Filip Jansa, ale v 54. minutě dokonal v přesilovce hattrick Sihvonen. Hosté se ještě vrátili do hry v další početní výhodě díky Adamu Měchurovi, ale výhru Stadionu ještě pojistili Ondřej Procházka a Martin Kadlec.

Vsetín natáhl vítěznou sérii na pět utkání, jihlavská Dukla naopak po šňůře pěti výher poprvé neuspěla. Valaši získali v úvodním dějství dvoubrankové vedení díky využité přesilovce Jana Bergra a trefě Romana Půčka. V čase 29:29 snížil Matěj Zadražil, ve 37. minutě vrátil Vsetínu dvoubrankový náskok Adam Hořanský a 73 sekund před druhou pauzou opět dostal Duklu na kontakt Tomáš Harkabus. O pojistku se postaral 42 vteřin před koncem v oslabení při power play Jihlavy do prázdné branky Vít Jonák.

I devátý domácí duel v sezoně vyhrál Přerov, který zdolal Šumperk 4:3 v prodloužení. Na úvodní trefu Zubrů ze 4. minutě, o kterou se postaral Jan Svoboda, sice odpověděl v polovině úvodní části v přesilové hře Lukáš Žálčík, ale ve druhé třetině Přerov dvěma góly unikl na 3:1. Nejdříve skóroval 49 sekund po první pauze Daniel Krenželok a ve 28. minutě využil přesilovku pěti proti třem Jakub Svoboda. Draci díky gólům Petra Kratochvíla v početní výhodě a Petra Gewieseho vynutil nastavení, v které v čase 62:37 rozhodl Jakub Svoboda.

Slavia se po sérii sedmi porážek veze už pět utkání na vítězné vlně. Doma v Edenu zdolala Frýdek-Místek 2:1 po samostatných nájezdech. Pražany dostal 10 sekund před koncem první třetiny v přesilové hře do vedení Tomáš Pšenička a po osmi minutách druhé části vyrovnal Jonáš Peterek. V nájezdech se prosadil jako jediný Lukáš Žejdl. Frýdek-Místek si připsal čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů.

Na pátou výhru za sebou dosáhlo Vrchlabí, které zdolalo Kolín 4:3. Za vítěze skóroval dvakrát slovenský útočník Marek Hecl, za Kozly dal dvě branky Dominik Zumr. Kolín prohrál počtvrté z posledních čtyř duelů.

Po dvou prohrách zabrala Poruba, která doma zvítězila nad beznadějně polední Kadaní 6:1. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel Petr Stloukal, tři přihrávky zaznamenal Šimon Szathmáry. Trhači stále čekají na první bod v ročníku.

Pátou porážku z uplynulých šesti duelů si připsalo Ústí nad Labem, které prohrálo v Sokolově vysoko 2:8. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu přispěl obránce Jan Pohl a dvě branky a jednu přihrávku si připsal útočník Adam Křemen.

19. kolo první hokejové Chance ligy:
Slavia Praha - Frýdek-Místek 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. T. Pšenička, rozhodující sam. nájezd Žejdl - 28. Peterek. Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Jindra, Horažďovský. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 584.
Sokolov - Ústí nad Labem 8:2 (1:0, 5:1, 2:1)
Branky: 18. a 38. Křemen, 24. Jurčík, 28. Tomi, 30. Prošek, 31. Kružík, 45. Šik, 50. J. Pohl - 22. Vrdlovec, 57. V. Brož. Rozhodčí: Wagner, Hucl - Belko, Coubal. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 472.
Litoměřice - Benátky nad Jizerou 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
Branky: 32., 44. a 54. Sihvonen, 59. O. Procházka, 60. M. Kadlec - 48. Jansa, 57. Měchura. Rozhodčí: Zubzanda, Petružálek - Hnát, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. Diváci: 950.
Poruba - Kadaň 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky: 42. a 51. Stloukal, 7. Urbanec, 13. Korkiakoski, 38. Jenyš, 58. Bitten z tr. střílení - 47. Z. Zabloudil. Rozhodčí: Mrkva, Marek - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 659.
Vsetín - Jihlava 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 12. Berger, 19. R. Půček, 37. Hořanský, 60. Jonák - 30. M. Zadražil, 39. T. Harkabus. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3020.
Přerov - Šumperk 4:3 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 28. a 63. Jakub Svoboda, 3. Jan Svoboda, 21. D. Krenželok - 10. Žálčík, 43. Kratochvíl, 54. Gewiese. Rozhodčí: Ondráček, Šindel - Gančarčík, Sedláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 1007.
Vrchlabí - Kolín 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 11. a 38. Hecl, 17. T. Zeman, 50. J. Zdráhal - 47. a 54. Zumr, 4. J. Veselý. Rozhodčí: Pilný, Květoň - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 693.
Třebíč - Havířov 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. L. Bittner - 39. Severa, 62. Dostálek. Rozhodčí: Čech, Skopal - Kreuzer, Bělohlav. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1036.