České ragby

Oklahoma vydřela třetí výhru v sezoně, Krejčí nastoupil na šest sekund

Basketbalisté Oklahoma City vybojovali třetí vítězství v sezoně, když na domácí palubovce přehráli San Antonio 99:94. Do zápasu naskočil také český reprezentant Vít Krejčí, jenž si v závěru třetí části připsal svůj třetí start v elitní soutěži. Odehrál necelých šest sekund a stihl si připsat jeden obranný doskok po neúspěšném nájezdu Keldona Johnsona.

Radost basketbalistů Oklahoma City
zdroj: USA Today Sports autor: Alonzo Adams

Krejčí byl do prvního týmu Thunder povolán spolu s Isaiahem Robym a Tre Mannem jen pár hodin poté, co absolvoval utkání za rezervu Blue v G-League.

Za ni se na vítězství 114:81 proti Salt Lake City podílel devíti body, šesti doskoky, sedmi asistencemi a čtyřmi zisky, když odehrál přes 26 minut.

Proti Spurs nicméně převážně z lavičky sledoval, jak soupeř už v první čtvrtině získal čtrnáctibodový náskok a ještě v poločase vedl o deset bodů.

Ve třetí části však Oklahoma zabrala, ovládla tuto čtvrtinu jasně 34:14 a i díky tomu, že hosty udržela během utkání na dvacetiprocentní úspěšnosti střelby trojek, nakonec duel zvrátila.

"Když jsme zjistili, jak musíme hrát, rychle jsme se přizpůsobili," pochvaloval si trenér domácích Mark Daigneault. Jeho tým při každé letošní výhře prohrával nejméně o 16 bodů.

Střelecky táhl Thunder náhradník Mike Muscala, který si 20 body vylepšil osobní maximum v tomto ročníku, ačkoli odehrál pouze 14 minut.

Shai Gilgeous-Alexander přidal 14 bodů, osm doskoků a devět asistencí. Spurs spoléhali především na Keldona Johnsona s 22 body.

Nadále se trápí obhájce titulu Milwaukee, které utrpělo už šestou porážku z deseti utkání, ve Washingtonu podlehlo 94:101.

Bucks se celý zápas nemohli chytit střelecky, když uspěli jen v 39 procentech pokusů z pole. Navíc zahodili osm trestných hodů z 18.

Milwaukee, jež dnes navštíví na počest zisku titulu Bílý dům, trápil hlavně Bradley Beal, autor 30 bodů a osmi asistencí. Kyle Kuzma přidal 15 bodů a 10 doskočených míčů.

"Jako bychom vyhráli zápas v play-off," těšilo Beala, jehož tým si vylepšil bilanci na 7-3 a ve Východní konferenci je čtvrtý.

Osmou výhru z devíti zápasů slavili basketbalisté Golden State, kteří přehráli jeden z nejhorších týmů ligy Houston 120:107.

Warriors o triumfu rozhodli ve třetí části, již ovládli o 12 bodů a celkově náskok natáhli na 20. Jordan Poole dal 25 bodů a Stephen Curry 20, dohromady trefili 15 z 29 pokusů.

Rockets, kterým v NBA patří poslední příčka s bilancí 1-9 společně s New Orleans Tomáše Satoranského, měli 21 ztrát a na body z protiútoku prohráli 14:36.

Těšit je mohl jen výkon Jae’Seana Tatea, jenž za 33 minut nasbíral 21 bodů a doskočil 10 míčů. Houston zahodil 12 trestných hodů.

Na 7-3 si vylepšil bilanci jeden z favoritů na titul Brooklyn, který porazil Toronto 116:103 především díky třetí čtvrtině, již ovládl 35:17.

Nets se opírali o Kevina Duranta, jenž ve svém prvním utkání v Torontu od finále v roce 2019 nastřádal 31 bodů a po sedmi doskocích i asistencích. Trefil 11 z 18 střel.

Sekundoval mu James Harden s 28 body, 10 doskočenými míči a osmi finálními pasy - 16 bodů si schoval na závěrečnou část utkání.

Raptors, jimž se s úspěšností 23 procent extrémně nedařila střelba trojek, táhl Fred VanVleet s 21 body a osmi asistencemi.

Výsledky nedělních zápasů NBA:

Golden State - Houston 120:107, LA Clippers - Charlotte 120:106, New York - Cleveland 109:126, Oklahoma City - San Antonio 99:94 (za domácí Krejčí 1 doskok), Orlando - Utah 107:100, Sacramento - Indiana 91:94, Toronto - Brooklyn 103:116, Washington - Milwaukee 101:94.