Studio Time Out

Otrokovice uťaly černou sérii. Tatran si vyšlápl na Mladou Boleslav a dál vede superligu

Souboj o první místo tabulky zvládl Tatran. Florbalisté Střešovic vezou z palubovky úřadujícího mistra Mladé Boleslavi po prestižním duelu 13. kola superligy cenné vítězství. Dlouho bojovný zápas bez většího množství branek rozhodli hosté ve třetí části a vyhráli 3:2. Na čele mají Střešovice náskok už pěti bodů. Třetí místo si výhrou 6:4 nad Chodovem upevnily Vítkovice. Pátá Sparta rozdrtila 13:1 Sokol Královské Vinohrady. Po sérii čtyř porážek se mohli radovat Otrokovičtí, když zdolali Ostravu 8:6 a v tabulce se posunuli na desátou příčku.

Bezbrankové skóre šlágru prolomil ve 33. minutě Milan Meliš, který využil přesilovou hru při vyloučení Jana Zoufalého. Za 25 sekund sice vyrovnal Petr Koláčný, ale v čase 45:42 vrátil Tatranu vedení v další početní výhodě při trestu Patrika Suchánka Ondřej Němeček a za 88 vteřin zvýšil Matěj Havlas. V 51. minutě sice snížil Jakub Bína, který ale necelých pět minut před koncem neproměnil trestné střílení, a Pražané těsný náskok uhájili.

"Po delší době to byl trochu jinačí zápas z toho hlediska, že hodně kralovaly obrany. Byl to velký rozdíl oproti našim posledním zápasům, kdy jsme se na to tolik nesoustředili. Musím kluky pochválit za bojovnost, kterou odevzdali. Na konci to nasazením urvali," řekl trenér Tatranu Milan Fridrich.

"Z obou stran jsme si toho navzájem moc nedovolili. Oba týmy poměrně poctivě bránily. Tatran dal dva góly z přesilovky, na což jsme se docela poctivě připravovali, takže to mě mrzí. Ani na jedné straně moc šancí nebylo. My jsme přesilovku neproměnili a neproměnili jsme nájezd a s dvěma góly je asi nemožné vyhrávat. Do obrany nemám co vytknout," uvedl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Z posledního místa se odpoutala Česká Lípa, jež zdolala Pardubice 9:8 v prodloužení a poskočila na 12. pozici. Na dno naopak klesli poražení Sokoli.

Vítkovice sice prohrávaly po dvou třetinách 1:3, ale v závěrečné části duel otočily. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl útočník Rostislav Gattnar. Branku a přihrávku si za vítěze připsal obránce Ondřej Vítovec.

Kanonádu Sparty proti Vinohradům řídil pěti body za tři branky a dvě asistence Mikuláš Krbec a hattrick zaznamenal také Josef Juha. Tři přihrávky nasbíral Marek Zouzal.

Liberec vyhrál v Brně nad Hattrickem 8:7 v prodloužení, v kterém rozhodl po 42 sekundách z trestného střílení Radek Valeš. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet přihrávek zazářil v barvách Severočechů Vojtěch Wiener.

Devátá Ostrava si připsala s Otrokovicemi čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů. Za vítěze zaznamenali shodně hattrick a asistenci Martin Ležatka a Peter Nehila, gól a tři přihrávky měl na kontě Ronald Gašparík. V barvách hostů měl také čtyři body za dvě trefy a stejný počet asistencí Daniel Chatrný.

Superliga florbalistů - 13. kolo:

FBC Česká Lípa - Sokoli Pardubice 9:8 v prodl. (2:1, 5:4, 1:3 - 1:0)

Branky: 14. a 38. Karel, 4. Jirsa, 25. Tichý, 28. Ekl, 30. Staněk, 31. Slaný, 48. Kouba, 62. T. Novák - 16. a 39. Šmíd, 40. a 43. Teichman, 29. Křinka, 31. Petr, 42. Slabý, 54. P. Pakosta.

Mladá Boleslav - Tatran Střešovice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 34. Koláčný, 51. J. Bína - 33. Meliš, 46. Němeček, 47. Havlas.

FBŠ Hattrick Brno - FBC Liberec 7:8 v prodl. (0:2, 5:1, 2:4 - 0:1)

Branky: 30. a 32. Jakub Procházka, 26. M. Hronek, 31. Bednář, 40. Jalový, 55. Vlach, 60. Lhota - 38. a 42. Smutný, 44. a 52. Wiener, 11. Klucho, 17. V. Janeček, 46. Světlík, 61. Valeš z tr. střílení.

Sparta Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady 13:1 (4:1, 4:0, 5:0)

Branky: 12, 15. a 31. Juha, 24., 41. a 43. M. Krbec, 14. vlastní Z. Stuchlík, 19. Košir, 28. Matěj Čermák, 36. Křenek, 45. Kolstrunk, 53. Garčar, 57. Pruner - 2. V. Kopecký z tr. střílení.

1. SC Vítkovice - Chodov 6:4 (1:2, 0:1, 5:1)

Branky: 7. Delong, 41. Šindler, 49. Sidunov, 53. M. Gattnar, 56. R. Gattnar, 59. Vítovec - 3. Balatka, 17. J. Bauer, 26. Vošta, 57. M. Vávra.

Panthers Otrokovice - FBC Ostrava 8:6 (3:0, 1:4, 4:2)

Branky: 8., 40. a 57. M. Ležatka, 20., 48. a 58. Nehila, 10. Gašparík, 43. Vykopal – 21. z tr. střílení a 31. Chatrný, 31. a 53. Herblich, 32. Gál, 60. Sládek.