Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Běh kolem Doubravky si užívala i Bedřiška Kulhavá

08, lis,2021
957
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Kdo by ji neznal. Vždycky usměvavá, jako divák nikdy nešetří potleskem. Tahle milá paní oslaví 4. prosince devadesátku. Neskutečná věc. V neděli 7. listopadu se vypravila do Teplic na 77. ročník Běhu kolem Doubravky. Chladné počasí běžcům nevadilo, ale pasivní divák byl za chvilku promrzlý na kost.

Kolem deváté dopoledne startovala desítka a kdo myslíte, že vyhrál kategorii žen? Zuzka Zusínová- Kotěšovcová nikomu nedala šanci. Potom to šlo po věkových vlnách od předškoláků až po juniory. V pravé poledne startoval hlavní závod na 4,2 km, ten nejen pro Teplice založil v roce 1945 Ladislav Kořan. Několikrát se pod Doubravkou objevili manželé Zátopkovi, nikdy ale se startovním číslem na těle, většinou plnili funkci startéra. Nemyslete si, tenhle přespolní běh přilákal i řadu zvučných sportovních jmen, na bedně tam stál několikrát i reprezentant ČSSR Standa Hoffman. Letošní závod vyhrál triatlonista z Litvínova Otto Ottenschläger, nejrychlejší ženou byla mladičká Zuzana Porubčánová z Počerad. Traťový rekord odolal, ten stále drží Petr Kirsch (12:45). Kolem Bedřišky Kulhavé bylo stále plno. Nejmladší sportovec ze skupinky obdivovatelů byl Ruda Vorlíček (73), ještě nedávno běžel se skupinkou kamarádů, momentálně má nějaký zdravotní problém, odpočívá. Nejstarším účastníkem diskusního fóra byl Jiří Kadlec (91), místní atlet, který nechyběl na žádném ročníku. Povídali, ukazovali si fotky, chválili Bedřišku. Ta pod Doubravkou běžela mnohokrát, doma si vede přesné záznamy, tak její statistiku doplníme někdy později. Jen tak pro představu. Vytvořila 27 republikových rekordů, běhávala hlavně osmistovku. V roce 1960 byla na OH v Římě, osobně gratulovala Němečkovi. Znala Bosákovou, Zátopka, Daňka, Čáslavskou, Skoblu. Prostě Bedřiška je naše usměvavá hvězda.