Třebíč - Benátky 5:0Třebíč deklasovala Benátky nad Jizerou a vede první ligu stále o sedm bodů

Hokejisté Třebíče porazili ve 21. kole první ligy Benátky nad Jizerou vysoko 5:0 a mají v čele tabulky stále sedmibodový náskok. Druhé Litoměřice uspěly také před vlastním publikem a zdolaly Šumperk 5:3. Na třetí místo se posunula Jihlava, která zvítězila v Přerově 2:1.

Hokejisté Třebíče si v první lize počínají suverénně

Třebíč naplno bodovala po třech zápasech, z nichž dva prohrála. Proti Benátkám vedla Horácká Slavia v 18. minutě už 3:0 díky gólům Ladislava Bittnera, Adama Gajarského a Martina Dočekala. V závěrečné části ještě Bittner díky dvěma přesilovkovým trefám dovršil hattrick. Brankář Pavel Jekel dosáhl na třetí nulu v sezoně. Středočeši si připsali šestou porážku z posledních osmi zápasů.

Druhé Litoměřice po pěti porážkách z minulých osmi utkání slavily třetí domácí výhru v řadě. Šumperk sice dostal v 10. minutě do vedení Daniel Vachutka, ale ještě v první třetině otočili stav Martin Procházka a Martin Kadlec. Ve třetí části Marek Berka a opět Procházka, který využil početní výhodu, zvýšili už na 4:1.

Draky ale vrátil do hry v přesilovce také druhý gólem v utkání Vachutka a 14 sekund před koncem snížil na 3:4 Lukáš Žálčík. Při power play do prázdné branky dovršil výsledek v čase 59:57 Procházka a oslavil hattrick.

Rozjetá Jihlava znovu slaví

Jihlava si připsala už sedmou výhru z posledních osmi duelů a dokázala jako první v sezoně vyhrát v Přerově, který doma dosud zvítězil ve všech deseti pokusech. Dukle získal vedení ve 14. minutě ve vlastním oslabení Vladislav Houška a 51 sekund před koncem první třetiny zvýšil Jakub Štochl. Zubři stihli v polovině utkání už jen zkorigovat výsledek díky Matěji Novákovi.

Vsetín po sérii pěti vítězství podlehl v Ostravě 0:2 a klesl ze třetího na šesté místo. Poruba oslavila druhou výhru z uplynulých pěti utkání. Obě branky vstřelil Pavel Jenyš a brankář Ervins Muštukovs udržel díky 43 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto.

Prostějov je už čtvrtý

Čtvrtý je nově Prostějov, doma porazil Havířov 3:2. Hosté sice dvakrát vedli, ale mezi 26. a 28. minutou otočili výsledek Patrik Husák a Marek Švec. Havířov ani podruhé pod novým koučem Alešem Flašarem nebodoval.

Na pátou pozici poskočil Sokolov díky výhře nad Frýdkem-Místkem 3:0. O branky se postarali Tomáš Šmerha, Filip Kuťák a Vít Jiskra. Gólman Aama Beran vychytal první nulu v ročníku. Za Baník nastoupil také sparťanský útočník Daniel Přibyl, který po více než čtyřech letech po problémech s kolenem zasáhl do soutěžního utkání. Naposledy hrál 8. března 2017 za farmu Calgary v Stocktonu v AHL proti Bakersfieldu.

Slavia drží formu

Na devátou pozici se posunula Slavia, která doma porazila Kolín 4:0 a vyhrála šestý z posledních sedmi zápasů. Skóre otevřel v polovině úvodní třetiny premiérovou trefou v první lize Mikuláš Hovorka, ve druhé části se prosadili Lukáš Žejdl a Jiří Doležal a 46 sekund před koncem při power play do prázdné branky dovršil výsledek Jaroslav Brož. Gólman Roman Málek udržel poprvé v sezoně čisté konto.

21. kolo první hokejové Chance ligy:
Slavia Praha - Kolín 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 10. M. Hovorka, 21. Žejdl, 30. J. Doležal, 60. J. Brož. Rozhodčí: Petružálek, Skopal - Belko, Bělohlav. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 1117.
Litoměřice - Šumperk 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky: 13., 53. a 60. Martin Procházka, 18. M. Kadlec, 47. Berka - 10. a 54. Vachutka, 60. Žálčík. Rozhodčí: Hucl, Čáp - Beneš, Maštalíř. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 960.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Branky: 8., 51. a 59. L. Bittner, 16. Gajarský, 18. Dočekal. Rozhodčí: Sýkora, Cabák - Jindra, Gančarčík. Vyloučení: 5:6, navíc Klapka (Benátky nad Jizerou) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 947.
Poruba - Vsetín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. a 60. Jenyš. Rozhodčí: Zavřel, Ondráček - Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 720.
Sokolov - Frýdek-Místek 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Šmerha, 28. Kuťák, 59. Jiskra. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Sedláček, Baxa. Vyloučení: 3:6, navíc Tomi 5 min. a do konce utkání, Šmerha - Christov oba 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 562.
Prostějov - Havířov 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 19. P. Beránek, 26. Husák, 28. M. Švec - 6. Korím, 22. Dostálek. Rozhodčí: Kostourek, Koziol - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 860.
Přerov - Jihlava 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 31. Matěj Novák - 14. Houška, 20. Štochl. Rozhodčí: Bejček, Marek - Otáhal, Roischel. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1002.
17.Kadaň200002026:990

Pozn.: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.