Evropská a Konferenční liga UEFA

Opava podlehla Benfice a v Eurocupu skončila poslední

Basketbalisté Opavy prohráli ve svém posledním vystoupení v Evropském poháru v Lisabonu s Benficou 84:86 a s jedinou výhrou ze šesti utkání skončili v základní skupině C poslední. Posunout výše se mohli svěřenci trenéra Petra Czudka v případě dnešního úspěchu, ale nakonec nizozemský Den Bosch nepřeskočili.

BK Opava v Eurocupu
zdroj: FIBA

Porážce Opavy nezabránil ani Radovan Kouřil, který si připsal díky 14 bodům a 12 asistencím double double. Nejlepším střelcem vítězů byl se 17 body Betinho Gomes.

Po vyrovnaném úvodu Opava díky sedmibodové šňůře mezi 8. a 9. minutou získala náskok 18:11 a po první čtvrtině vedla dokonce dvouciferným rozdílem. Domácí, kteří už měli jisté jedno ze dvou postupových míst spolu Permem, postupně stahovali ztrátu, ale Slezané drželi ještě v poločase vedení o tři body.

Benfica otočila na začátku třetí čtvrtiny stav z 40:43 na 50:43 a náskok uhájila až do konce. V 35. minutě měli domácí k dobru až 13 bodů, ale 55 sekund před koncem snížil Kouřil na 82:83. Po trojce Aarona Broussarda ale už Opava stihla jen snížit a v závěru netrefil při pokusu o obrat z dálky Kouřil.

Benfica Lisabon - BK Opava 86:84 (13:23, 35:38, 64:57)

Nejvíce bodů: Gomes 17, Broussard 16, Munnings 14 - Kvapil a Kouřil po 14, Páleník 13.