• Čarodějnické odpoledne

Čtvrtek 25.4 15:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech, České Budějovice

• Tvořivý rok – gravírování

Čtvrtek 25.4 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

Švantlák dusil extraligového favorita, vypadl až v penaltové loterii

PÍSEK - Ve 3. kole Českého poháru hokejbalistů přivítal ve středu 17. listopadu v podvečer tým mužů HC Švantlův Dvůr Písek v Orange aréně extraligové Dobřany. Švantlák suverénně vévodí 2. Lize Čechy - skupina Jih a dařilo se mu také v pohárové soutěži. V 1. kole deklasoval Volary. Ve 2. kole porazil prvoligový českobudějovický Pedagog. Teď přivítal soupeře z nejvyšších pater hokejbalových soutěží. Dobřany se ve dvanáctičlenné Extralize nacházejí na 7. místě. Jejich soupiska obsahuje i známé jihočeské tváře. U Otavy se znovu objevili Bárta s Malechou, ten oblékal i mládežnický dres Švantláku, tentokrát však zelenobílé barvy Pedagogu vyměnili za červenočerné dresy Dobřan.

Český pohár - 3. kolo
HC ŠD Písek - TJ Snack Dobřany 2:3 po sam. nájezdech (0:0,1:1,1:1)
Branky a nahrávky: 16:33 Rod (Krejsa, Kubiš), 37:21 Tajbl (Kubiš, Hromádka) - 15:52 Kovářík, 43:18 Malecha (Kovářík) 50:00 Václav Šlehofer
Sestava HC ŠD: Čapek - Hřebíček, Hronek, Kozák, Přibyl, Tajbl - Gába, Habart, Hromádka, Kabele, Krejsa, Kubeš, Kubiš, Rod, Rychlík, Volf

Úvod utkání byl ze strany Švantláku trochu opatrný, přeci jenom byl respekt z extraligového soupeře zřejmý. Ale ani favorizovaní hosté nechtěli udělat chybu, takže brankových příležitostí bylo poskrovnu.
Na začátku druhé třetiny šli hosté šťastným gólem do vedení, ale neradovali se dlouho. Po půlminutě domácí Tomášem Rodem srovnali krok a v Orange aréně bylo veseleji.
Další radost propukla ve 38. minutě, kdy Kamil Tajbl poslal Švantlák do vedení. Když už to vypadalo, že domácí z poháru vyřadí extraligového soupeře a tím si uvědomí, že 2. liga není pro ně důstojná soutěž, zaúřadoval Matyáš Malecha, který písecké hřiště dobře zná. Necelé dvě minuty před koncem utkání gólem na 2:2 Píseckým zkazil radost a sváteční oslavu. Ta by se v den 17. listopadu hodila hned dvakrát. Jenom pár hráčů na hrací ploše bylo před dvaatřiceti léty na světě, ale když je státní svátek, tak se prostě musí slavit a zapalovat svíčky, i když někteří nevědí proč...
V pětiminutovém prodloužení ani jeden z týmů neskóroval, a tak o postupujícím do dalšího kola rozhodovaly samostatné nájezdy, které už většinou bývají loterií. A v té vyhráli favorizovaní hosté, kteří ukončili letošní neporazitelnost Švantláku. Ten ukázal, že může být důstojným soupeřem i extraligovým týmům a rozhodně neudělal městu na Otavě ostudu.