Na 220 startujících závodníků zavítalo do malebného historického městyse Náměště na Hané, kdy první zmínky sahají až do roku 1141, kde hlavní dominantou je krásný raně klasicistní zámek francouzského typu. V zámku si můžete prohlédnout vzácnou sbírku míšeňského porcelánu i expozici dětských historických kočárků.

Historie Náměšťského cyklokrosu je také dlouhosáhlá, a proto je tento cyklokros velice populárním závodem pro Olomouc a celý Olomoucký region. Za tradicí dnešního cyklokrosu stojí Roman Brandýs a jeho skvělý tým. Roman je pověstný i tím, že pod Kolarnou týmem vede i cyklistický kroužek pro ty nejmenší, kde zde jezdí až na 30 dětí. Roman říká, že bez přátel a kamarádů by tento závod nešel zorganizovat a samozřejmě také bez partnerů závodu. Pořádání závodů pro mládež a děti mu však dává velký smysl.

Nejpočetnější kategorie při sobotním cyklokrosu, kdy počasí mu rozhodně přálo, byla kategorie kadetů, kde bylo na startovní čáře 54 kadetů. Zde zvítězil Pavel ŠUMPÍK z týmu Jaroslav Kulhavy Cycling Team. Druhou nejpočetnější kategorií byli starší žáci, kde zvítězil domácí borec Jakub TESAŘÍK (MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ). V kategorii kadetek zvítězila specializací více bajkerka Amálie GOTTWALDOVÁ (CP team), v juniorské kategorii pak byla nejrychlejší Karla NOVÁKOVÁ (Jaroslav Kulhavy Cycling Team). V juniorské kategorii závod postihl hned po startu hromadný pád, načež pak dominovalo trio závodníků z Kolínského týmu TUFO TEAM KOLÍN Patrik ČERNÝ, František HOJKA a Daniel RUBEŠ. Domácí závodník Jan Bittner se umístil na 14. místě. V ženách pak zvítězila Pavla Havlíková (LAWI junior team) před domácí Denisou BRAVENCOVOU (Cykloteam KOLARNA). V kategorii mužů dominoval jednoznačně český reprezentant Tomáš Paprstka před Timofejem Ivanovem (oba EXPRES CZ-TUFO TEAM KOLÍN) a třetím Janem Zatloukalem (NUTREND Specialized racing).

Pro doplnění výsledku, v kategorii mladších žaček zvítězila Sára ŠKUBALOVÁ (TUFO CZ OTROKOVICE), starší žákyně vyhrála Zuzka KRÁTKÁ (Bike Freaks Holice) a v mladších žácích byl vítězem Sebastian PŇOVSKÝ (Silvini team).

Na závod se přijela podívat i bratrská dvojce Alois a Josef Kaňkovští, kdy druhý jmenovaný měl v závodě kadetek svou dceru Nelu, která obsadila 18. místo opět v barvách domácího Olomouckého týmu MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ.

Na závěr hejtman Josef Suchánek společně s dalšími hosty a paní starostkou pogratulovali vítězům a všem zúčastněným a také pořadatelům za skvěle zvládnutou sportovní akci.