ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Jihostroj přehrál Lvy a předskočil Karlovarsko v tabulce, Odolena Voda uspěla počtvrté v řadě

České Budějovice zvítězily na palubovce pražských Lvů 3:1 na sety a dotáhly se na Karlovarsko, díky lepšímu skóre navíc pořadí nejvyšší soutěže vévodí. Západočeši si poradili s Ostravou 3:0 a společně s Jihostrojem mají dvoubodový náskok před třetí Příbramí, Lvi jsou pátí. Čtvrtá je Odolena Voda, která zvítězila v Brně 3:1 a radovala se počtvrté za sebou.

Volejbalisté Brna
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Ve vyrovnaném prvním setu Ostrava vedla nad Karlovarskem až o pět bodů, ale nakonec podlehla 24:26. V dalších sadách už mělo navrch Karlovarsko. "Neunesli jsme, že jsme v průběhu prvního setu byli hodně blízko k vítězství, ale nakonec ho prohráli. Ten první set vlastně rozhodl zápas. Karlovarsko se oklepalo a pak už hrálo svůj volejbal," uvedl ostravský kapitán Tomáš Jambor.

"První set byl hodně nervózní. Byla to klasická Ostrava doma, dobře podávala. Nakonec jsme set ustáli a v koncovce ho uhráli. Pak jsme se více zklidnili a byli jsme jistější ve všech detailech hry, které nám vyhrály zápas," řekl jeho protějšek Daniel Pfeffer.

Odolena Voda přehrála Brno ve čtyřech setech

Volejbalisté Odoleny Vody porazili Brno 3:1 a posunuli se v tabulce na čtvrté místo. Na vedoucí České Budějovice, které mají ještě zápas k dobru, ztrácejí tři body. Brno je po čtvrté prohře za sebou sedmé. Odolena Voda prohrála v Brně úvodní set 22:25, druhý ale stejným poměrem získala. V dalších dvou sadách už měli hosté zápas pod kontrolou, obě shodně vyhráli 25:19.

Ostrava utrpěla osmou porážku v soutěži v řadě. Stejně dlouhou sérii nezdarů za sebou mají Beskydy, které získaly proti Příbrami úvodní set, ale k dosavadním pěti bodům další nepřidaly.

Sérií tří porážek ukončilo Ústí nad Labem, které vyhrálo 3:0 ve Zlíně. Poslední tým tabulky neuspěl počtvrté v řadě.

Stejně bodů jako Pražané má po dnešku páté Kladno. Středočeši porazili 3:1 Liberec a dokázali vyhrát jako jediný domácí tým z pěti víkendových zápasů.