Branky, body, vteřiny

Litoměřice stíhají Třebíč a zdolaly Jihlavu, Poruba poprvé s Režnarem padla

Hokejisté Litoměřic vyhráli ve šlágru 23. kola první ligy doma nad Jihlavou 5:1 a přiblížili se vedoucí Třebíči na rozdíl šesti bodů. Horácká Slavia zdolala na vlastním ledě Šumperk 4:3 až po samostatných nájezdech. Třináctou Porubu poprvé koučoval Jiří Režnar, ale v premiéře neuspěl, když v Přerově slavili domácí Zubři 2:0.

Litomeřická obrana s gólmanem Tomášem Králem a Patrikem Marcelem odolává tlaku
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Třebíč vyhrála počtvrté za sebou. Skóre otevřel v 5. minutě v přesilové hře Lukáš Nedvídek, v čase 16:59 vyrovnal také v početní výhodě Tomáš Vildumetz, ale 50 sekund před koncem úvodního dějství vrátil Horácké Slavii náskok David Michálek. Ve 37. a 55. minutě otočil stav dvěma góly Dávid Kohút. V čase 58:28 ale vynutil nastavení Ladislav Bittner a v rozstřelu se prosadili jen domácí Lukáš Forman a právě Bittner. Šumperk potřetí za sebou prohrál.

Jihlava neuspěla po třech vítězstvích a připsala si teprve druhou porážku z posledních deseti duelů. Litoměřice dostal do vedení po 131 sekundách hry Marek Berka a v 16. minutě zvýšil ve vlastním oslabení Lukáš Válek. V polovině závěrečného dějství upravil Josef Koláček už na 3:0. Dukle ještě vykřesal naději 99 sekund před koncem Vojtěch Zeleňák, ale v poslední minutě při power-play do prázdné branky pojistil náskok Josef Jícha a pak ještě dovršil výsledek Martin Kadlec.

Kolín se Sokolovem držel krok v první třetině, kdy na úvodní branku Jana Strejčka ještě odpověděl Jan Veselý. Mezi 24. a 35. minutou ale Baník čtyřmi góly rozhodl. Vedení domácím vrátil Vít Jiskra, potom využil početní výhodu Daniel Kružík a další branky přidali Tomáš Rohana a Daniel Přibyl. Pro sparťanského útočníka, který se po více než čtyřech letech po problémech s kolenem vrátil do zápasového rytmu, to byla první branka ve třetím duelu po comebacku.

Nový kouč Poruby Jiří Režnar začal porážkou na ledě Přerova 0:2. Zubři sice před týdnem poprvé doma neuspěli, když podlehli Jihlavě 1:2, ale teď opět v domácím prostředí kralovali. Už ve 3. minutě jim získal v přesilové hře náskok Matouš Kratochvil a po 25 sekundách třetí třetiny při hře čtyř proti čtyřem se ještě prosadil František Hrdinka. Gólman Lukáš Klimeš udržel díky 27 zákrokům poprvé v sezoně v první lize čisté konto.

Třetí vítězství z posledních čtyř utkání oslavil šestý Prostějov, který doma zdolal Benátky nad Jizerou 3:1. Středočeši prohráli potřetí za sebou. Ve 34. minutě se jako první radovali domácí Jestřábi, poté co využil přesilovou hru Tomáš Jáchym. O vyrovnání se postaral 11 sekund před koncem druhé třetiny Daniel Špaček. Po 98 vteřinách poslední části vrátil Prostějovu vedení Šimon Jelínek a výsledek dovršil v čase 59:12 do prázdné branky Jan Kloz.

23. kolo první hokejové ligy:

Litoměřice - Jihlava 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Branky: 3. Berka, 16. Válek, 51. Koláček, 60. Jícha, 60. M. Kadlec - 59. Zeleňák. Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Coubal, Hnát. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení 1:0. Diváci: 750.

Sokolov - Kolín 5:1 (1:1, 4:0, 0:0)
Branky: 3. Strejček, 24. Jiskra, 30. Kružík, 32. T. Rohan, 35. D. Přibyl - 14. J. Veselý. Rozhodčí: Grech, Sýkora - Tvrdík, Sedláček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 528.

Třebíč - Šumperk 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 5. Nedvídek, 20. D. Michálek, 59. L. Bittner, rozhodující sam. nájezd L. Forman - 37. a 55. Kohút, 17. Vildumetz. Rozhodčí: Bejček, Jechoutek - Polák, Štofa. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:1. Diváci: 761.

Přerov - Poruba 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 3. M. Kratochvil, 41. Hrdinka. Rozhodčí: Šudoma, Jaroš - Štěpánek, Blažek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 611.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 34. T. Jáchym, 42. Š. Jelínek, 60. J. Kloz - 40. D. Špaček. Rozhodčí: Čáp, Micka - Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 365.

Slavia Praha - Kadaň 5:0 kontumačně.