Skvělý vstup do MS, Češky udolaly Švýcarsko. Slovenky dostaly 22 gólů!

Autor: ČTK, adl
0
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?

České florbalistky vstoupily do mistrovství světa ve švédské Uppsale výhrou 5:2 nad Švýcarskem. V repríze neúspěšného semifinále z minulého šampionátu v Neuchatelu tak oplatily obhájkyním stříbra porážku 6:7 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelila ve 43. minutě debutantka na MS Pavlína Bačová. Druhý zápas v základní skupině A čeká svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera v pondělí od 19:00 proti Polsku.

Jako první se v utkání radovaly Švýcarky, které otevřely skóre v 7. minutě. Bekhendový pokus Corin Rüttimanové se od zadního mantinelu odrazil k Julii Suterové, která u pravé tyče snadno skórovala do odkryté branky Jany Christianové. V polovině úvodní třetiny Češky odpověděly. Michaela Mlejnková bekhendovým pokusem Moniku Schmidovou ještě nepřekonala, ale z dorážky se prosadila Karolína Suchá a při svém premiérovém startu na MS hned oslavila branku.

V polovině utkání zlikvidovala Christianová šanci Rüttimanové, vzápětí se Švýcarky ubránily při jediném oslabení duelu při trestu Chiary Gredigové a odolaly i při šanci kapitánky Elišky Krupnové. V 39. minutě nejdříve trefila Michelle Wikiová levou tyč a z dorážky Isabelle Gerigová i tu pravou. Z protiútoku po přihrávce Martiny Řepkové otočila stav Mlejnková.

Zkušená brankářka Jana Christianová vychytala Češkám výhru nad Švýcarskem

Po 74 sekundách třetí třetiny našla Rüttimanová dlouhou přihrávkou Wikiovou, která pohotovou střelou vyrovnala. Za 78 vteřin ale opět Rhynerův výběr vedl a postarala se o to střelou přes obránkyni Florinu Martiovou Bačová.

Švýcarky při snaze o vyrovnání Christianovou nepřekonaly, naopak v 52. minutě po přečíslení po přihrávce Denisy Ratajové zvýšila náskok do odkryté branky Krupnová. V čase 53:24 neproměnila trestné střílení Gerigová, naopak Vendula Beránková 29 sekund před koncem z penalty dovršila výsledek.

Švédky rozdrtily Slovensko 22:3

Švédské florbalistky na úvod domácího mistrovství světa v Uppsale deklasovaly Slovensko s českým trenérem Michalem Jedličkou 22:3. Devíti body za gól a osm asistencí se na kanonádě podílela Moa Tschöpová a čtyři branky a dvě přihrávky si připsala Sofia Joelssonová. Ve druhém duelu skupiny B vyhrálo Finsko nad Německem vysoko 15:0.

„Švédky jsou pro nás úplně jiný florbalový level, viděl to úplně každý. V utkání jsme měli možná tři třicetisekundové pasáže, kdy jsme byli na míčku, ale jinak jsme vlastně stáli a říct, že jsme na míčku byli 40 sekund je hodně,“ řekl po debaklu se Švédskem Jedlička, jehož výběr před dvěma roky na MS v Neuchatelu podlehl Švédkám 1:23.

Jedlička hned v úvodu za stavu 0:1 zkusil power play, ale Slovensko do prázdné branky inkasovalo. „Na rovinu, góly bychom dostali stejně a takto jsme samozřejmě mohli testovat určité varianty. Může se nám stát, že v těch utkáních například s Polskem, kdy nám o něco půjde, tak můžeme prohrávat, můžeme být v problémech a budeme muset reagovat,“ dodal Jedlička.

Mistrovství světa florbalistek v Uppsale (Švédsko):

Skupina A:

ČR - Švýcarsko 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. Suchá (Mlejnková), 39. Mlejnková (Řepková), 43. Bačová, 52. Krupnová (Ratajová), 60. Beránková z trestného střílení - 7. Suterová (Rüttimannová), 42. Wikiová (Rüttimannová). Rozhodčí: Järvi, Kirsilä (oba Fin.). Vyloučení: 0:1. Bez využití.

Sestava ČR: Christianová - Beránková, Jiráková, Koníčková, Paloncyová, Havlíčková, Keprtová - Ratajová, Krupnová, Bačová - Mlejnková, Suchá, Řepková - Chudá, Kubečková, Trojánková. Trenéři: Sascha Rhyner a Jakub Robenek.

Skupina B:

Švédsko - Slovensko 22:3 (8:1, 6:1, 8:1)
Branky: 8., 18., 26. a 57. Molinová, 12., 30., 44. a 48. Joelssonová, 7., 25. a 56. Wibronová, 3. a 13. Backstedtová, 35. a 42. Elmová, 3. Rasmussenová, 6. Sundbergová, 31. Tschöpová, 38. Lonebergová, 52. Gustafssonová, 60. W. Johanssonová, 60. Delgado Johanssonová - 18. P. Hudáková, 22. vlastní Fjellstedtová, 60. Ferenčíková.

Německo - Finsko 0:15 (0:4 0:6, 0:5)
Branky: 34., 36. a 47. V. Kauppiová, 21. a 55. O. Kauppiová, 41. a 57. Nieminenová, 4. Piispaová, 11. Rantanenová, 12. Lampinenová, 13. Höynäläová, 21. Leinová, 34. Kylmäluomaová, 34. vlastní, 41. Kippilaová.

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.