Palát se trefil proti Bostonu, k výhrám gólově pomohli i Nečas s Hronkem

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

V sobotním programu NHL se střelecky prosadili tři čeští hokejisté. Ondřej Palát, Martin Nečas a Filip Hronek brankou pomohli svým týmům k výhrám. Palátova Tampa zdolala Boston 3:2 po prodloužení, Nečasova Carolina rozstřílela Buffalo 6:2 a Hronkův Detroit i díky asistenci Filipa Zadiny porazil New York Islanders 4:3 v prodloužení.

Utkání Detroitu s Islanders začalo zostra. Ostrovany poslal ve 3. minutě do vedení Cal Clutterbuck, který v oslabení využil Zadinova nedůrazu piř bránění. Již o pět minut později však díky brankám Hronka a Sama Gagnera vedli domácí Red Wings. Hronek po vyhraném vhazování vystřelil zápěstím a prudkou trefou do pravého horního rohu překonal brankáře Ilju Sorokina.

Rozhodující moment utkání přišel ve čtvrté minutě nastaveného času, kdy se po kombinaci Zadiny a Piuse Sutera dostal k puku Moritz Seider, jenž z levého kruhu vystřelil Detroitu pátou výhru v řadě. „Věděl jsem, že když minu, tak půjdou do přečíslení,“ vysvětloval nejproduktivnější bek Red Wings. „Jako tým jsme díky vítězné sérii získali spoustu sebevědomí,“ dodal Seider a pochvaloval si nejdelší vítěznou sérii Detroitu od března 2019.

Islanders prodloužili trápení a prohráli již podesáté za sebou. Newyorskému celku nestačily k vítězství ani dvě využité přesilovky. „Je to zklamání. Dnes jsme odehráli dobrý zápas, ale na výhru to opět nestačilo. Hráli jsme dobře odzadu, vytvářeli jsme si šance a pomohli jsme si v přesilových hrách, i přes to máme z dnešního zápasu jen bod,“ hodnotil utkání trenér Islanders Barry Trotz.

Tampa po Palátově brance z 24. minuty vedla již 2:0, náskok ale ztratila a definitivně rozhodla až v prodloužení zásluhou Stevena Stamkose. Palát svůj šestý gól v sezoně vstřelil i s velkým přispěním útočníka Bostonu Tomáše Noska, od jehož brusle se střílená nahrávka českého reprezentanta odrazila za záda přesouvajícího se Jeremyho Swaymana.

Za necelých 20 minut na ledě nepomohl Bostonu ani David Pastrňák. Havířovský rodák se do své největší šance dostal v prodloužení, jenže samostatný únik neproměnil a poté pouze sledoval, jak Stamkos z protiútoku rozhodl o bodu navíc pro Tampu Bay.

Tampa vyhrála podruhé za sebou a v Atlantické divizi drží třetí místo, Bruins jsou pátí. Asistent trenéra Bostonu Joe Sacco i přes další ztrátu v boji o příčky zaručující postup do play off hledal na výkonu pozitiva. „Dokázali jsme smazat dvoubrankovou ztrátu, to se proti týmu, jako je Tampa, cení. Nevyhráli jsme, ale odehráli jsme solidní zápas a máme na čem stavět,“ řekl.

Carolina porazila Buffalo 6:2 a naplno bodovala po třech prohrách za sebou. Pod výhru Hurricanes se krásnou brankou podepsal také Martin Nečas. Rodák z Nového Města na Moravě zavezl kotouč do útočného pásma v rychlosti obkroužil branku a se štěstím stihl překonat Malcoma Subbana.

Buffalo prohrálo počtvrté za sebou a z posledních tří zápasů má nelichotivé skóre 10:20. Prohře s Carolinou předcházely dvě porážky 4:7.

Z výhry se v sobotním programu radovali útočníci Filip Chytil a Dominik Simon. Chytil proti Chicagu odehrál 13 a půl minuty a pomohl New York Rangers k výhře 3:2. Simon na ledě Vancouveru nastoupil na deset minut a radoval se z vítězství Pittsburghu 4:1.

Zbylým českým hokejistům se nedařilo. Jakub Voráček, druhý nejproduktivnější Čech v soutěži, se na ledě Washingtonu neprosadil a jeho Columbus prohrál 1:3.

Na výhře Capitals se vítězným gólem podílel Alexander Ovečkin,který si připsal 750. zásah v NHL, což se mu povedlo jako čtvrtému hráči v soutěži. Lepší v historické tabulce jsou už jen Jaromír Jágr (766), Gordie Howe (801) a Wayne Gretzky (894).

Bodově naprázdno vyšlo v souboji s Minnesotou torontské duo David Kämpf a Ondřej Kaše. Bývalí hokejisté Chomutova spolu nastoupili ve třetí formaci Maple Leafs, prohru 3:4 po samostatných nájezdech ale neodvrátili.

Domácí: 36:30. Coyle, 44:44. Lazar

Hosté: 14:13. Raddysh, 23:36. Palát, 61:31. Stamkos

Domácí: Swayman (Ullmark) – Carlo, Grzelcyk, Ahcan, Forbort, Clifton, M. Reilly – Pastrňák (A), Bergeron (C), T. Hall – Craig Smith, Coyle, Haula – Kuhlman, Frederic, N. Foligno (A) – Lazar, T. Nosek, DeBrusk.

Hosté: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov – Barré-Boulet, Stamkos (C), Palát – Fortier, Cirelli, Killorn – Raddysh, Colton, Katchouk – Perry, Bellemare, Maroon.

Halkidis, Kozari – Rody, Nansen

TD Garden, Boston

Návštěva

17 850 diváků

Domácí: 05:18. Hronek, 07:37. Gagner, 33:19. Givani Smith, 63:33. Seider

Hosté: 02:45. Clutterbuck, 30:49. Wahlstrom, 52:33. Wahlstrom

Domácí: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal – L. Raymond, Dylan Larkin, Fabbri – Zadina, P. Suter, Veleno – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Rowney, Givani Smith.

Hosté: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Greene, Aho, Chára – Bailey, Barzal, A. Lee – Palmieri, Pageau, Bellows – Wahlstrom, Czarnik, Beauvillier – Clutterbuck, Parise, M. Martin.

Wes McCauley, Dan O'Rourke – Tyson Baker, Devin Berg

Little Caesars Arena, Detroit

Domácí: 04:33. Protas, 23:12. Ovečkin, 58:33. Hathaway

Hosté: 46:28. E. Robinson

Domácí: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, Irwin – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Hathaway, Eller, Hagelin – Oshie (A), McMichael, Sheary – Leason, Protas, Malenstyn.

Hosté: Tarasov (Merzlikins) – Bean, Werenski (A), Peeke, Gavrikov, A. Boqvist, Bayreuther – J. Voráček, Jenner (C), O. Bjorkstrand – Domi, Sillinger, Nyquist (A) – Texier, Kuraly, E. Robinson – Hofmann, Danforth, Činachov.

Pochmara, Morton – Alphonso, Suchánek

Capital One Arena, Washington

Návštěva

18 573 diváků

Domácí: 04:52. Tolvanen, 37:24. Jeannot, 50:12. Kunin, 64:49. F. Forsberg

Hosté: 24:48. Suzuki, 30:01. Dvorak, 43:10. Kulak

Domácí: Saros (Rittich) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, Borowiecki, Benning – F. Forsberg, Mikael Granlund (A), Duchene – Tolvanen, Johansen, Kunin – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, Novak, Tomasino.

Hosté: J. Allen (Montembeault) – Chiarot (A), Kulak, A. Romanov, D. Savard, Norlinder, Ch. Wideman – Lehkonen, Suzuki (A), Toffoli (A) – Drouin, Poehling, Armia – M. Hoffman, Dvorak, Caufield – Pezzetta, M. Perreault, Evans.

South, Sutherland – Cherrey, Hunt.

Bridgestone Arena, Nashville

Návštěva

17159 diváků

Domácí: 19:36. Greenway, 25:21. Zuccarello, 28:07. M. Foligno, . Kaprizov

Hosté: 32:47. Spezza, 37:51. Spezza, 39:10. Matthews

Domácí: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Dumba, J. Brodin, Jordie Benn, Merrill, D. Kulikov – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – K. Fiala, V. Rask, R. Pitlick – Duhaime, N. Sturm, Bjugstad.

Hosté: J. Campbell (Hutchinson) – Rielly, Brodie, Muzzin, Holl, R. Sandin, Dermott – Bunting, Matthews, Simmonds – Kerfoot, Tavares, W. Nylander – Engvall, Kämpf, O. Kaše – N. Ritchie, Spezza, Joey Anderson.

Hanson, McIsaac – Murray, Mills.

Xcel Energy Center, St. Paul

Návštěva

18 568 diváků

Domácí: 05:28. B. Tkachuk, 05:57. Watson, 21:13. Stützle, 22:49. Norris, 27:46. Stützle, 60:51. B. Tkachuk

Hosté: 01:26. Helm, 08:19. Landeskog, 29:36. Newhook, 41:52. Jost, 58:40. D. Toews

Domácí: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Chabot, N. Zajcev, Holden, Zub, Heatherington, L. Thomson – B. Tkachuk, Norris, Batherson – N. Paul, Stützle, C. Brown – Formenton, Tierney, Ennis – Sanford, Gambrell, Watson.

Hosté: J. Johansson (23. Annunen) – D. Toews, Girard, E. Johnson, J. Johnson – Rantanen, MacKinnon, Landeskog – Burakovsky, Jost, Ničuškin – L. O'Connor, Newhook, Aube-Kubel – Jayson Megna, Helm, MacDermid – J. MacDonald.

Rank, Nicholson – Daisy, Flemington

Canadian Tire Centre, Ottawa

Návštěva

14 237 diváků

Domácí: 02:16. T. Teräväinen, 13:59. M. Nečas, 23:44. Cole, 24:08. Trocheck, 31:42. Niederreiter, 41:09. T. Teräväinen

Hosté: 19:28. Jokiharju, 39:34. Girgensons

Domácí: Raanta (F. Andersen) – Cole, Slavin (A), Chatfield, Skjei, Lajoie, Brendan Smith, Bear – T. Teräväinen, Aho (A), Niederreiter – M. Nečas, Trocheck, Jarvis – Fast, J. Staal (C), Lorentz – Stepan, Kotkaniemi.

Hosté: M. Subban (50. Dell) – Pysyk, Dahlin, Jokiharju, Bryson, C. Miller, Butcher – V. Olofsson, Tage Thompson, J. Skinner – Okposo (A), Cozens, B. Murray – R. Asplund, Mittelstadt, Girgensons (A) – Hinostroza, Eakin, Bjork.

O'Donnell, Hebert – Galloway, Shewchyk.

PNC Arena, Raleigh

Návštěva

18 680. diváků

Domácí: 24:41. R. Strome, 37:25. A. Fox, 54:46. Panarin

Hosté: 19:37. P. Kane, 58:41. DeBrincat

Domácí: A. Georgijev (Húska) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, Lundkvist, Nemeth – Kakko, Zibanejad (A), Kreider – Dryden Hunt, R. Strome (A), Panarin – J. Gauthier, Chytil, Lafreniere – Reaves, Goodrow, K. Rooney.

Hosté: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, E. Gustafsson, de Haan, I. Mitchell, C. Jones, Kalynuk – P. Kane, J. Toews (A), Hagel (C) – D. Strome, Dach, DeBrincat (A) – Hardman, Borgström, D. Kubalík – R. Carpenter, Reese Johnson, Jo. Slavin.

Skilliter, St. Laurent – Brisebois, Kelly

Madison Square Garden, New York

Návštěva

17 046 diváků

Domácí: 26:19. Podkolzin

Hosté: 22:19. Guentzel, 37:13. Guentzel, 38:23. Guentzel, 51:15. Crosby

Domácí: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson, L. Schenn, Q. Hughes (A), Poolman, Burroughs – Garland, Horvat (C), Pearson – Boeser, J. T. Miller (A), Podkolzin – Höglander, Elias Pettersson, Dowling – Chiasson, Dickinson, Motte.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Friedman, Matheson – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – D. Heinen, J. Carter, Zucker – Kasperi Kapanen, Blueger, D. O'Connor – D. Simon, Lafferty, Aston-Reese.

Markovic, Brenk – B. Gawryletz, T. Gawryletz

Rogers Arena, Vancouver

Návštěva

18 422 diváků

Domácí: 07:04. Mamin, 38:00. S. Reinhart, 57:26. Mamin, . S. Reinhart

Hosté: 05:24. L. Brown, 26:36. Walman, 44:29. Saad

Domácí: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad (A), Weegar, Montour, Lucas Carlsson, Gudas, Connauton – S. Reinhart, S. Bennett, Huberdeau (A) – Verhaeghe, A. Lundell, Mamin – Tippett, J. Thornton, Vatrano – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.

Hosté: Husso (Ch. Lindgren) – Parayko, Mikkola, M. Scandella, Krug, Bortuzzo, Perunovich – Kyrou, R. O'Reilly, B. Schenn – Tarasenko, R. Thomas, Bučněvič – I. Barbašev, Sundqvist, Saad – L. Brown, Joshua, Walman.