SESTŘIH: Baník - Budějovice 4:1. Slezané rozhodli v úvodní půlhodině

Autor: iSport.cz
3
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili v 17. kole FORTUNA:LIGY na domácím hřišti České Budějovice 4:1. Slezané začali utkání skvěle a o vítězství prakticky rozhodli už během úvodní půl hodiny, když se postupně trefili Jiří Klíma, Jiří Fleišman a David Buchta. Domácí pak lehce polevili a Dynamu se povedlo zásluhou střídajícího Michala Škody snížit. Konečný výsledek chvíli po té v závěru stanovil Nemanja Kuzmanovič.

Baník prodloužil sérii bez porážky na šest kol a v tabulce si upevnil páté místo. Jihočeši venku v lize potřetí za sebou nebodovali a jsou desátí.

Baník vstoupil do zápasu s obrovskou chutí a v úvodní desetiminutovce prakticky rozhodl. Rychlé a přímočaré akce se valily na branku Dynama od prvního výkopu a už ve druhé minutě přinesly radost i tisícovce povolených diváků v hledišti. Po pravé straně pronikl do vápna Tetour a jeho přihrávku do druhé vlny suverénně uklidil do sítě Klíma. Byl to pro něj čtvrtý gól za poslední čtyři zápasy.

Domácí na ploše zcela kralovali a hosté nestíhali bořit jejich rychlé kombinace. Po faulu na agilního Ndefeho Baník zahrával přímý volný kop téměř z nulového úhlu, ale Fleišman ho v sedmé minutě šikovně zakroutil na bližší tyč a zvýšil.

Ostrava neslevovala z vysokého tempa a Klímovi po další přihrávce za obranu chyběl kousek ke třetímu gólu. Ideálně nabito dostal ve 25. minutě od De Azaveda i Lischka, ale z voleje těsně minul.

SESTŘIH: Baník - České Budějovice 4:1. Poklidné vítězství přinesly tři góly ještě před přestávkou

Prosadil se až v 27. minutě Buchta, kterého dalším pasem za defenzivní linii soupeře uvolnil Kaloč. Domácí hráč chladnokrevně přeloboval Vorla. Po brejku s Almásim měl v 33. minutě čtvrtý gól Baníku na noze De Azevedo, ale těžší skákavou přihrávku z voleje poslal vedle tyče.

Dynamo ještě před poločasem dvakrát vystřídalo, o přestávce pak trenér Jihočechů Horejš provedl další dvě změny. Zápas ale pokračoval ve stejných kolejích a ve 48. minutě Almásiho hlavičku vyškrábl Vorel.

Až po změnách v sestavě převaha Baníku zeslábla a v poslední půlhodině se do šancí dostával i soupeř. Tu dosud největší měl Vais, ale Budinského nepřekonal. Ostravský brankář vytlačil i umístěný pokus Mršiče. Výborně hrající Klíma se pak pokoušel zaskočit Vorla pokusem téměř od půlicí čáry, ale vcelku dobře mířený míč hostující gólman chytil.

Nakonec se Dynamo za zvýšenou aktivitu dočkalo alespoň snížení, když v 85. minutě hlavičkou pokořil Budinského střídající Škoda. Ve snaze dostat se na kontakt Jihočeši otevřeli hru a okamžitě je z brejku potrestal další střídající hráč Kuzmanovič.

Domácí: 2. Jiří Klíma, 7. Fleišman, 27. D. Buchta, 87. Kuzmanović

Hosté: 86. Michal Škoda

Domácí: Budinský – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman (C) – D. Buchta (61. Sor), Kaloč, Tetour (69. Budínský), de Azevedo (83. Potočný) – Almási (61. Kuzmanović), Jiří Klíma.

Hosté: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Skovajsa (40. Sladký) – M. Valenta, Hellebrand (46. Vais) – Van Buren, Mihálik (46. Čavoš), Tolno (40. Mršić) – Bassey (71. Michal Škoda).

Klíčové momenty utkání

Baník - České Budějovice: Na gól hostů bleskově odpověděl Kuzmanovič, 4.1!

Baník - České Budějovice: Škoda si naskočil na centr Vaise a překonal Budinského, 3:1!

Baník - České Budějovice: Klíma chtěl být jako Schick, Vorel mu to ale nedopřál

Baník - České Budějovice: Střídající Vais zahodil možnost snížit, skvělý zákrok vytáhl Budinský
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - České Budějovice: Almásiho hlavičku vytáhl Vorel nad bránu

Baník - České Budějovice: Pokus Hellebranda proletěl nad břevnem

Baník - České Budějovice: Valenta si připravil míč na pravačku, Budinského ale nepropálil

Baník - České Budějovice: Rychlý kontr zakončil nepřesně De Azevedo

Baník - České Budějovice: Jasnou dominanci Ostravy zvýraznil trefou na 3:0 Buchta

Baník - České Budějovice: V další šanci těsně minul bránu Lischka

Baník - České Budějovice: Vorel zazmatkoval při výběhu, Klíma ale netrestal

Baník - České Budějovice: Havel mohl snížil, Budinský byl ale na místě

Baník - České Budějovice: Hororový start Dynama! Po zaváhání Vorla vedou domácí už 2:0

Baník - České Budějovice: Domácí jdou bleskově do vedení, povedenou akci zakončil Klíma, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905