Opět famózní Schick. Podívejte se na jeho dva góly do sítě Hoffenheimu

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 16. 12. 2021 6:29
Český fotbalista Patrik Schick vstřelil za Leverkusen dva góly při remíze 2:2 s Hoffenheimem a v této sezoně německé ligy zaznamenal už 16 branek.
Sestřih utkání mezi Leverkusenem a Hoffenheimem, ve kterém vstřelil Patrik Schick dvě branky | Video: Associated Press

Reprezentační útočník na druhém místě tabulky kanonýrů ztrácí dvě trefy na vedoucího Roberta Lewandowského z Bayernu Mnichov.

Pětadvacetiletý Schick stanovil nový klubový rekord v počtu gólů během první poloviny bundesligového ročníku. Dosavadní maximum Bayeru držel Ulf Kirsten se 14 brankami.

Schick se v utkání 16. kola trefil v 37. a 63. minutě a za poslední tři ligové duely nasázel osm gólů. Domácí hráči ale vedení ztratili, když dvakrát inkasovali mezi 80. a 83. minutou. Za Hoffenheim odehrál druhý poločas český obránce Pavel Kadeřábek.

Bývalý útočník Sparty, Sampdorie Janov, AS Řím nebo Lipska nejprve šťastně propálil brankáře Baumanna, poté zvýšil hlavičkou do horního růžku.

Hosté ale v závěru vybojovali remízu. Nejprve snížil Stiller a chvilku po něm stanovil konečný výsledek Dabbur. Domácí Diaby byl v nastavení vyloučen po druhé žluté kartě.

Leverkusen podruhé za sebou v německé lize neudržel náskok 2:0 po Schickových gólech, v neděli prohrál 2:5 ve Frankfurtu. Přesto Bayer dál drží třetí místo v tabulce, Hoffenheim je čtvrtý.

Dortmund i díky dvěma brankám norského útočníka Haalanda doma porazil poslední Fürth 3:0, po dvou kolech zvítězil a z druhé pozice ztrácí šest bodů na vedoucí Bayern Mnichov. Haaland má na kontě 13 ligových zásahů a je třetí v pořadí střelců za Schickem a Lewandowským.

Augsburg se záložníkem Janem Morávkem v základní sestavě remizoval 1:1 s Lipskem. Brankář Tomáš Koubek opět zůstal na domácí lavičce. Na vedoucí trefu hostujícího Andrého Silvy odpověděl v 86. minutě proměněnou penaltou Daniel Caligiuri.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Leverkusen - Hoffenheim 2:2 (37. a 63. Schick - 80. Stiller, 83. Dabbur), Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 2:3 (6. Neuhaus, 54. Bensebaini z pen. - 45. Borré, 50. Lindström, 55. Kamada), Augsburg - Lipsko 1:1 (86. Caligiuri z pen. - 19. Silva), Dortmund - Fürth 3:0 (33. z pen. a 82. Haaland, 89. Malen), Union Berlín - Freiburg 0:0.

1. Bayern Mnichov 16 13 1 2 52:16 40
2. Dortmund 16 11 1 4 39:23 34
3. Leverkusen 16 8 4 4 39:26 28
4. Hoffenheim 16 8 3 5 34:25 27
5. Freiburg 16 7 5 4 26:15 26
6. Mohuč 16 7 3 6 25:16 24
7. Eintracht Frankfurt 16 6 6 4 26:24 24
8. Union Berlín 16 6 6 4 22:21 24