Hokejisté Hradce Králové v extralize potřetí za sebou prohráli

foto Utkání 34. kola hokejové extraligy: Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary, 19. prosince 2021 v Hradci Králové. Brankář Štěpán Lukeš z Hradce Králové dostává gól. Vlevo Patrik Miškář z Hradce Králové, zprava Bohumil Jank z Hradce Králové, Jérémie Blain z Hradce Králové a Ondřej Beránek z Karlových Varů.

Hradec Králové - Hokejisté Hradce Králové poprvé v sezoně ztratili tři zápasy po sobě, když v předehrávaném souboji 34. kola podlehli doma Karlovým Varům 2:4. Západočeši ukončili sérii pěti porážek, z nichž při posledních čtyřech nebodovali. V tabulce druhý Mountfield neuspěl potřetí v řadě a nevyužil tak příležitosti přiblížit se vedoucímu Třinci. Ve vzájemných zápasech se Karlovarští dočkali úspěchu po šňůře pěti proher, během níž si nepřipsali ani bod.

Start do duelu vyzněl jasně lépe pro hosty. Hned v první minutě fauloval Francouz Perret a tým Energie se bleskově dostal k přesilovce. Nehrál ji sice vůbec dobře, přesto nakonec Západočeši skórovali. Od modré čáry propálil všechny clonící hráče Pulpán a brankář Lukeš, který tentokrát dostal přednost před Finem Kiviahem, neměl nárok.

Inkasovaná branka domácí probudila, stala se znamením, které je upozornilo, aby zabrali. Vyrovnání se dočkali po podobné situaci, po níž skórovali hosté. Mountfield hrál přesilovku, a také velmi špatně. Západočeši se dokonce utrhli do dvou samostatných úniků, Lukeš však v obou případech domácí zachránil. Hradci to pomohlo, protože hned poté vyrovnal tvrdou ranou bez přípravy Lev.

Rovněž ve druhé části měly na změny skóre zásadní vliv přesilovky. I když v nich nepadaly góly. Hradec nejprve ubránil oslabení tři proti pěti, pak i klasické, jenže těsně po něm inkasoval. Prosadil se zblízka Beránek, jehož branku ještě musel posvětit videorozhodčí. Přezkoumání si vyžádali sudí na ledě, nebyli si jistí, zda nešlo o kopnutí kotouče bruslí. Nešlo, gól platil.

Ve 26. minutě přišla další branka následující těsně po početní výhodě. V tomto případě ji měli domácí, neprosadili se, ale vyloučený Doudera se hned po jejím skončení dostal do úniku, který naprosto chladnokrevně proměnil a slavil první gól v sezoně.

Královéhradečtí se ještě do konce druhé části zvedli, Kevin Klíma trefil minutu před koncem přesně do horního rohu, druhou asistenci v utkání si připsal Fin Oksanen. Domácí měli navíc další tři velké šance; dvě spálil kapitán Smoleňák a jednu Miškář. Gólman Novotný však odolal.

Třetí třetina byla soubojem o to, zda se Hradec definitivně vrátí do utkání. Tlak měl velký, ale příliš mu nevycházela hra v početní výhodě. Hosté se soustředili na defenzivu, perfektní byl gólman Novotný, jenž pomáhal Energii nejen chytáním, ale také precizní prací hokejkou. Několikrát vyhodil puk z pásma, ulehčil tak spoluhráčům a byl po zásluze vyhlášen na konci utkání i nejlepším hráčem hostů.

Domácí trenéři využili koncept z derby s Pardubicemi, které mužstvo otočilo v power play, a gólmana Lukeše odvolali už tři minuty před koncem. Tentokrát však neuspěli a Karlovy Vary odolaly. Navíc 37 sekund před koncem ujel Vondráček a definitivně rozhodl.

Hlasy trenérů po utkání:

Tomáš Martinec (Hradec Králové): "Samozřejmě nemůžeme být spokojeni s hrou a ani s výsledkem. Byť jsme se připravovali, že Karlovy Vary přijedou a budou se rvát o každý metr ledu, tak jsme začali pracovat a nasadili si ty montérky až od půlky zápasu. Ale to už jsme prohrávali o dva góly. Přestože jsme si ve druhé půlce vytvořili tlak, tak už jsme to nedokázali otočit. Zápas jsme ztratili, proto nejsme spokojeni."

Tomáš Mariška (Karlových Vary): "Věděli jsme, že nás čeká extrémně těžký zápas a silný soupeř, který hraje ve velké formě. Přijeli jsme s tím, že budeme chtít maximálně bojovat a hrát týmově. Jsem strašně rád, jak to kluci odpracovali. S podporou brankáře Filipa Novotného, který nás držel ve hře celý zápas, a také obětavostí všech hráčů, jsme to ubojovali. Byli jsme odměněni za defenzivní práci, kterou jsme předvedli. Nebyli jsme lepším týmem, ale hráči nechali na ledě všechno."

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Lev (Oksanen, Blain), 40. Kevin Klíma (Oksanen) - 3. Pulpán (Vondráček), 24. O. Beránek, 27. L. Doudera (Plutnar), 60. Vondráček. Rozhodčí: Pražák, Úlehla - Malý, Votrubec. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Jank, Šalda - Oksanen, Lalancette, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lev, Miškář - Orsava, Štohanzl, R. Pilař. Trenér: T. Martinec.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, M. Rohan, Dlapa, Parkkonen, Pulpán, T. Havlín, L. Doudera - Kohout, Černoch, Koblasa - O. Beránek, T. Mikúš, T. Rachůnek - Vondráček, Hladonik, Redlich - Průžek, Jiskra, Osmík. Trenér: Pešout.