Liverpool remizoval v lize s Tottenhamem po divokém průběhu

foto Fotbalista Liverpoolu Diogo Jota (vlevo) dává hlavou gól Tottenhamu.

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v 18. kole anglické ligy 4:0 v Newcastlu. Obhájci titulu mají v čele tabulky už tříbodový náskok na druhý Liverpool, který remizoval v přestřelce 2:2 s Tottenhamem. Třetí Chelsea hrála bez branek na hřišti Wolverhamptonu a na první příčku ztrácí šest bodů.

Tottenham hrál soutěžní utkání po dvou týdnech a souboj s rozjetým Liverpoolem začal nejlepším možným způsobem. Ve 13. minutě vběhl s míčem do vápna Kane a přesnou střelou ke vzdálenější tyči poprvé od května skóroval na domácím stadionu.

Vyrovnání zařídil ze vzduchu Jota, jenž dal třetí gól hlavou v sezoně, což je nejlepší bilance v lize. Portugalec dal navíc poprvé v jedné sezoně Premier League deset branek. Ve vápně ho našel přesným centrem levý bek Robertson, který v 70. minutě sám po závaru před bránou otočil skóre.

Skotský reprezentant se ale zapsal do statistik i negativním způsobem. O pouhé čtyři minuty srovnal po zaváhání jinak skvěle chytajícího Alissona Korejec Son Hung-min a následně Robertson surově podkopl Emersona a dostal červenou kartu.

"Kohouti" přesilovku nezužitkovali, alespoň ale přerušili osmizápasovou vítěznou šňůru "Reds" a osamostatnili se na sedmém místě neúplné tabulky. Nejlepší střelec soutěže Muhammad Salah poprvé po 16 utkáních neskóroval ani nepřihrál na gól.

"Citizens" vykročili za osmou ligovou výhrou v řadě už v páté minutě, kdy využil velké nedorozumění domácí obrany stoper Dias. Asistenci si připsal další Portugalec Cancelo, jenž potom v 27. minutě navýšil náskok dělovkou zpoza vápna.

Gól a asistenci zaznamenal také Rijád Mahriz, který přidal třetí branku po přestávce, a v závěru zpečetil vysoké vítězství Sterling. "Citizens" nasázeli v tomto kalendářním roce 105 ligových branek a překonali klubový rekord z roku 1929.

Trenér Newcastlu Eddie Howe prohrál i jedenáctý zápas v kariéře proti City, což je nejhorší bilance v historii soutěže. "Straky" zůstávají na předposledním místě o skóre před Norwichem.

Zástupci Chelsea před utkáním s Wolves oznámili, že kvůli nákaze koronaviru v týmu žádali o odložení duelu, Premier League jim ale nevyhověla. "Blues" čtvrtou nejlepší obranu soutěže nepokořili a ztratili body počtvrté z posledních šesti duelů. Wolverhampton zůstává osmý.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Wolverhampton - Chelsea 0:0, Newcastle - Manchester City 0:4 (5. Dias, 27. Cancelo, 65. Mahriz, 86. Sterling), Tottenham - Liverpool 2:2 (13. Kane, 74. Son Hung-min - 35. Jota, 70. Robertson).