Autor: ČTK, krm
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Třebíče podlehli ve 29. kole první ligy doma Vrchlabí 3:4 po samostatných nájezdech a vedou tabulku o tři body před Litoměřicemi, které si zápas na ledě pražské Slavie předehrály už 29. listopadu a zvítězily 6:1. Při premiéře nového trenéra Roberta Svobody uspěl Přerov, který zvítězil v Sokolově 3:1 a posunul se na 9. pozici.

Třebíč teprve podruhé z posledních osmi duelů našla přemožitele. Vrchlabí ukončilo svou sérii tří porážek bez bodového zisku. Mezi 23. a 32. minutou získalo vedení 3:0. Skóre otevřel Michal Machač a potom dvakrát skóroval Patrik Urban, který svůj druhý gól vstřelil v přesilové hře.

V čase 32:12 se v oslabení radovali poprvé domácí díky brance Radima Ferdy. Potom se ještě ve druhé třetině v přesilovce pěti proti třem prosadil Jiří Hunkes a ve 46. minutě vyrovnal Ladislav Bittner. V nájezdech se prosadili jen hostující Tomáš Zeman a Urban.

Třebíč podlehla Vrchlabí po nájezdech

Přerov nastoupil poprvé pod Robertem Svobodou, který nahradil odvolaného Vladimíra Kočaru. Jeho tým se ve 3. minutě ujal vedení díky brance Jakuba Kubeše, krátce po polovině utkání zvýšil Marek Sloboda a v 53. minutě upravil Filip Dvořák v oslabení na 3:0. Pokračující přesilovku Sokolova sice využil za půl minuty Otakar Šik, ale potom už se stav nezměnil. Zubři se radovali po sérii tří porážek a vyhráli teprve podruhé z posledních sedmi zápasů. Domácí Baník po sérii osmi výher podruhé za sebou neuspěl.

Po dvou porážkách zabraly Benátky nad Jizerou, které doma porazily Šumperk 5:1 a připsaly si teprve druhé vítězství z posledních osmi zápasů. Středočechy dostal v 5. minutě do vedení v přesilové hře Jakub Rychlovský a po 43 sekundách druhé části zvýšil v další početní výhodě Jan Šír. Po čtyřech minutách třetí části snížil Lukáš Žálčík, ale výhru pečetili Daniel Bukač, Sebastian Čederle a v přesilovce Adam Najman. Draci neuspěli po sérii tří výher.

Havířov podlehl doma 5:6 Jihlavě a nenavázal na páteční výhru z Přerova 2:0, při které debutoval na lavičce nový trenér Tomáš Potěšil. O třetím vítězství Dukly za sebou rozhodl v zápase plném zvratů v čase 57:27 Tomáš Čachotský. Domácím nepomohly k bodovém zisku ani čtyři asistence Jakuba Doktora.

Prostějov po dvou porážkách zvítězil na vlastním ledě na Porubou 2:1. Jestřáby dovedly k tříbodovému zisku dvě využité přesilové hry. V 7. minutě otevřel skóre Petr Beránek, po 175 sekundách druhé části sice vyrovnal Radim Toman, ale v čase 30:35 rozhodl Jan Kloz. Ostravané prohráli pátý z uplynulých šesti duelů.

První hokejová Chance liga - 29. kolo:

Sokolov - Přerov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 54. Šik - 3. Kubeš, 32. M. Sloboda, 53. F. Dvořák. Rozhodčí: Grech, Šindel - Coubal, Tvrdík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 373.

Prostějov - Poruba 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. P. Beránek, 31. J. Kloz - 23. R. Toman. Rozhodčí: Kostourek, Šudoma - Kotlík, Hanzlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 514.

Třebíč - Vrchlabí 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 33. Ferda, 36. Hunkes, 44. L. Bittner - 24. a 32. P. Urban, 23. M. Machač, rozhodující sam. nájezd T. Zeman. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 813.

Havířov - Jihlava 5:6 (0:1, 4:2, 1:3)
Branky: 35. a 41. Dostálek, 22. L. Bednář, 23. Pechanec, 40. Š. Kratochvil - 25. a 47. T. Harkabus, 32. a 52. Skořepa, 3. Kachyňa, 58. Čachotský. Rozhodčí: Skopal, Vrba - Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 487.

Benátky nad Jizerou - Šumperk 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 5. Rychlovský, 21. J. Šír, 47. Bukač, 48. Čederle, 53. A. Najman - 44. Žálčík. Rozhodčí: Jechoutek, Květoň - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 224.

Frýdek-Místek - Kadaň 5:0 kontumačně.