Litoměřice porazily vedoucí Třebíč a bodově se na ni dotáhly

foto Hokejový brankář - gól - ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Litoměřic zdolali ve šlágru 30. kola první ligy doma vedoucí Třebíč 2:1 a bodově se na ni dotáhli. Horácká Slavia prohrála tři z posledních čtyř zápasů, zatímco litoměřický Stadion vybojoval už osmou výhru v řadě. Třetí pozici drží pevně Vsetín, který vyhrál před vlastním publikem nad Havířovem 4:1. Stejný výsledkem zdolala čtvrtá Jihlava doma Frýdek-Místek.

Skóre šlágru kola otevřel v čase 8:44 po přihrávce Jaroslav Kracíka z pozice mezi kruhy Lukáš Válek a ve 13. minutě v přesilové hře zvýšil Fin Riku Sihvonen. Ve druhé třetině sice dostal Horáckou Slavii na kontakt Lukáš Forman, ale těsný náskok už Severočeši udrželi.

Vsetín vyhrál šestý z posledních sedmi zápasů. Valaši se ujali vedení ve 4. minutě, kdy po překonal z pozice mezi kruhy Roman Pšurný Daniela Hufa, který přišel do Havířova na střídavé starty z extraligového Zlína. Za hosty sice vyrovnal 55 sekund před koncem první třetiny Jakub Doktor, ale ve 26. minutě vrátil Vsetínu náskok v přesilové hře Jan Berger.

Ve třetí třetině domácí pojistili výhru. Nejdříve využil další početní výhodu Lubomír Štach a potom se trefil ještě David Březina. Havířov prohrál devět z posledních deseti zápasů.

Jihlava už dokázala vykompenzovat sérii čtyř porážek čtvrtým vítězstvím za sebou. Frýdek-Místek sice vedl od 13. minuty po brance Víta Christova, ale v čase 32:30 vyrovnal ve vlastním oslabení Tomáš Havránek a ve třetí třetině dovršili obrat Tomáš Harkabus, Tomáš Čachotský a Jiří Fronk.

Po sérii tří porážek podruhé za sebou uspělo Vrchlabí, doma vyhrálo nad Sokolovem 4:3. Baník po šňůře osmi výher neuspěl už potřetí v řadě. Mezi 13. a 14. minutou během 44 sekund zařídili domácím dvoubrankový náskok Ondřej Chrtek v přesilovce a Ondřej Matýs. Na začátku druhé části zvýšil Tomáš Kynčl. Na snížení Tomáše Šmerhy z přesilovky pěti proti třem odpověděl Filip Koffer. Baník sice díky Filipu Kuťákovi a Tomáši Jandusovi snížil do 48. minuty na 3:4, ale na víc už nedosáhl.

Už šesté vítězství za sebou oslavil Kolín, jenž vyhrál v Šumperku 2:0. Na první branku se čekalo do poloviny utkání, kdy v přesilové hře skóroval Zdeněk Král. Za 158 sekund zvýšil Lukáš Krejčík. Gólman Tomáš Sajdl udržel díky 21 úspěšným zákrokům poprvé v kariéře v první lize čisté konto.

Přerov ve druhém utkání pod novým trenérem Robertem Svobodou tentokrát neuspěl a podlehl v derby doma Prostějovu 4:6, přestože v 6. minutě vedl už 3:0. Dvěma góly se na úspěchu Jestřábů, kteří zabrali po dvou porážkách, podílel útočník Petr Mrázek.

Teprve druhé výhry z posledních pěti utkání se dočkala Poruba, která zdolala Ústí nad Labem 3:2 v prodloužení. V čase 64:03 o tom rozhodl obránce Šimon Szathmáry.

30. kolo první hokejové Chance ligy:

Vsetín - Havířov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 4. R. Pšurný, 26. Berger, 44. Štach, 45. D. Březina - 20. J. Doktor. Rozhodčí: Koziol, Květoň - J. Dědek, Blažek. Vyloučení: 0:3, navíc Hořanský (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1000.

Jihlava - Frýdek-Místek 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky: 33. T. Havránek, 43. T. Harkabus, 51. Čachotský, 59. Fronk - 13. Christov. Rozhodčí: Čech, Valenta - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 643.

Litoměřice - Třebíč 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 9. Válek, 13. Sihvonen - 36. L. Forman. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Kokrment, Hnát. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1000.

Poruba - Ústí nad Labem 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 22. Gřeš, 29. T. Voráček, 65. Szathmáry - 3. T. Čermák, 36. M. Tůma. Rozhodčí: Cabák, Zavřel - Gančarčík, Hranoš. Bez vyloučení. Diváci: 458.

Šumperk - Kolín 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 30. Z. Král, 33. L. Krejčík. Rozhodčí: Skopal, Šudoma - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 1030.

Vrchlabí - Sokolov 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Branky: 14. Chrtek, 15. Matýs, 24. T. Kynčl, 37. Koffer - 31. Šmerha, 42. Kuťák, 48. T. Jandus. Rozhodčí: Wagner, Kostourek - Coubal, Polák. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 488.

Přerov - Prostějov 4:6 (3:2, 0:1, 1:3)

Branky: 3. Süss, 5. Jan Svoboda, 6. T. Doležal, 51. Goiš - 43. a 60. F. Mrázek, 7. T. Jáchym, 11. M. Švec, 32. Husák, 47. Martin Novák. Rozhodčí: Jaroš, Petružálek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 0:5 kontumačně.

17. Kadaň 29 0 0 0 29 26:144 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.